Léčba nesmí mít horší následky než samotná nemoc, varuje MUDr. Ctirad Musil.

MUDr. Mgr. Ctirad Musil

MUDr. Mgr. Ctirad Musil

Nikdo už si dnes snad nedělá iluze, že o covidu je možné mluvit otevřeně. A mít třeba jiný názor než jen ten jediný správný. To, co vám třeba kamarád lékař řekne v soukromí off-the-record, nikdy nezopakuje veřejně. Skupinové myšlení časem rozloží a potrestá každý pokus o vlastní názor. Ještě pořád jsou naštěstí výjimky, kterým se snaží dát prostor i web Nespokojený.

Bývalý primář z nemocnice v Hranicích na Přerovsku MUDr. Mgr. Ctirad Musil si dovolil na svůj YouTube kanál umístit i video „Kecy ze špitálu“ s vyjádřením k epidemii covidu. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Svědci Covidovi v čele se Seznamem se ihned ohradili proti dezinformátorovi Musilovi, který byl odvolaný z pozice primáře. Jednotu nám tady nikdo narušovat nebude, a už vůbec ne nějaký Moravský Troll.

Podívejte se sami na video, které vzbudilo takovou reakci, a přemýšlejte o důvodech, které mohou vést ke ztrátě pozice, zaměstnání a dehonestaci. Zatímco si Hamáček, Blatný, Flégr, Dušek nebo Kulveit mohou své oficiálně posvěcené hoaxy šířit masmédii veselé dál a neustále hystericky strašit, soukromý názor Ctirada Musila se neodpouští. To by si tu každý mohl nakonec říkat, co si opravdu myslí…

MUDr. Ctirad Musil natočil i další video „Kecy z polikliniky„, které už pro jistotu umístil mimo cenzurující YouTube absurdně až někam do Íránu. Stigma dnešní doby. Jaká je reálná míra promoření virem SARS-CoV-2 v České republice? Má další izolace smysl?

„Covid tady je, je to reálná nemoc, u části populace je nebezpečná, ale její rozsah určitě není takový, aby se kvůli tomu zavřela celá společnost a provedla ekonomická likvidace. Koronavirová epidemie je šikovně politicky využitelná.“

Doktor Musil má do března zablokovaný kanál na YouTube, resp. nemá možnost nahrávat další videa. Je možné si ho dohledat na jiných kanálech, kde mu dali prostor.