Testování dětí a nošení roušek ve školách je něco mezi nesmyslem a zločinem.

Od pondělí 12.4.2021 začíná v českých školách vládní experiment na dětech. První stupeň se má vrátit k vyučování, rotačně (jeden týden ve škole, druhý týden doma), s povinným testováním a nošením roušek. O dalších stupních se zatím ani neuvažuje, přitom právě u nás jsou děti doma nejdéle na celém světě. Nejenže se jinde chodí do školy, ale často bez roušek. Testování zavedlo jen Rakousko, které si naši psychopati okamžitě vzali za vzor. Proč ne třeba Švédsko?

Děti se budou testovat čínskými antigenními testy z nosu, které nemají potřebnou certifikaci nezávadnosti pro zdravotnické účely ani doma v Číně, samozřejmě nemají certifikaci od evropské EMA, která tady jinak slouží jako zaklínadlo pro povolení léků jako Ivermektin nebo ruské vakcíny, neschválil je ani náš SÚKL, ale ex-ministr Blatný neváhal udělit výjimku už 9. března 2021 (s platností do 30. dubna 2021). Testy společností Lepu Medical a Singclean dopadly v laboratořích při ověřování jejich účinnosti mizerně, to ale soudruhům nevadí. Nefunkční testy jsou nakoupené ve skladech, peníze na kontech, tak co teď už s tím?

Testování dětí je nepřijatelné a nemá žádný význam

Z lékařského hlediska je použití antigenních testů pro zdravé děti bez příznaků onemocnění absolutní nesmysl. Testy neslouží pro diagnostiku, reagují až na antigeny viru, které se projeví jen u nemocného člověka s příznaky. Nemohou v žádném případě sloužit jako prevence. Můžeme se podívat na čísla testování ve firmách nebo ve školách v Rakousku. Tam bylo z půl milionu testovaných dětí jen 211 nakažených, tedy 0,04% (!). Ani to ale šílencům ve vládě nestačí jako argument, a budou vystavovat děti ve věku 6-10 let dvakrát týdně stresu z testování a obavám před jeho výsledkem, který je vyřadí z kolektivu. Dopady na psychiku přehledně uvádí Mgr. Eva Mikešová v článku Poslat, nebo neposlat děti do školy?

„Ale to, co mně osobně připadá nejdůležitější, je fakt, že přístupem „tak to vydržíš, aby ses mohl vidět s kamarády (mohl se konečně učit, mohli jsme jít do práce…)“ učíme děti podvolit se, poslouchat i nesmyslná nařízení, ohýbat záda před mocnějšími. Poslušnost a naučená bezmoc jsou následky, které si často nesou takto vychovávané děti do budoucnosti, a potýkají se pak s nimi v partnerských vztazích i v zaměstnání. Nízké sebevědomí, přesvědčení o své malé hodnotě, somatické a neurotické potíže, ochota snášet násilí… – to je několik charakteristik takto vychovávaných lidí. (A to nemluvím o celospolečenských dopadech – volání po silném vůdci, tendence k použití násilí „pro dobro všech“ apod.)“

Někdo si možná řekne, že testování a nošení roušek je menší zlo, hlavně aby už se děti konečně mohly vrátit do škol, mezi své kamarády. Podobně hloupě jsme reagovali při prvních „dočasných opatřeních“ a protiprávních karanténách na jaře 2020, kdy někteří ještě šili dobrovolně roušky. Po roce máme nosit respirátory i venku, měsíc jsou zavřené okresy, kromě supermarketů a pár výjimek všude lockdown a čtvrtý covidový ministr zdravotnictví Arenberger teď chce, aby se mohli potkávat jen 2 lidé i doma. Protizákonnost opatření prý nevadí, soudy to určitě pochopí. Podvolení se totalitě, nesmyslným zákazům, příkazům a omezením nás dostalo tam, kde jsme. A ještě zdaleka není konec.

V rovině etické a právní nemá škola právo děti testovat

Kompletní rozsáhlou právní analýzu „nařízení o opatřeních souvisejících s návratem dětí do MŠ a ZŠ s celodenním nošením roušek a pravidelným testováním“ zpracovala Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová, držitelka ocenění Právník roku 2019 v oboru správní právo. Své názory zveřejnila i na svém blogu v článku Oni nám ty děti opravdu chtějí dusit a děsit.

„Chtěla jsem vyjádřit, že v žádné vyspělé zemi, která se prohlašuje za právní stát, v zemi, ve které platí Úmluva o právech dítěte, kde ctíme ústavní pořádek a zákony, nemohou být nařízena opatření, která poškozují nebo mohou vážně ohrožovat zdraví dětí. Protože celodenní nošení roušek či respirátorů zdraví dětí poškozuje jednoznačně. Říká to řada lékařů, a pokud jde o psychiku dětí, je to podobné. Významní psychologové varují před tímto invazivním zásahem kolektivního testování, u kterého je navíc více než sporné, že má jakýkoli smysl. Připomínám, že jde o MALÉ děti. Vědí to páni ministři vůbec?“

Z analýzy vyplývá, že navrhovaná opatření jsou opatřeními politickými, nikoli medicínskými, jak se deklaruje, a jsou proto jasným zneužitím práva ze strany vrchnostenské státní správy v současné době:
 

Další právní analýzy nabízí Zdravé fórum, kde jsou dostupné i manuály pro rodiče a ředitele škol, kteří se chtějí aktivně bránit, včetně odkazů na vyjádření odborníků, nebo třeba JUDr. Denisa Sudolská. Jde použít i vzorový dopis pro rodiče do škol.

V pondělní praxi to ale bude vypadat tak, že se s vámi nikdo (až na výjimky) bavit nebude. Ředitelé škol nebo pověření pracovníci se odkáží na nařízení Ministerstva školství, instruktáž o testování dětí už dostali včetně rad, jak si poradit z nepřizpůsobivými. Dá se očekávat, že jako po celou dobu pandemie budou školy a učitelé velkým zklamáním. Jestli jste až to této chvíle nezaznamenali žádný výraznější protest pro jakémukoliv omezení výuky nebo nošení roušek ve školách, nečekejte teď zázraky. Najdou se i školy, ředitelky/ředitelé a zřizovatelé, kteří si ještě zachovali rovnou páteř:

Vláda si vzala naše děti jako rukojmí

V ostatních případech máte asi jedinou možnost domáhat se přístupu svého dítěte k zákonně garantovanému školnímu vzdělávání pomocí advokáta a soudů. Podrobný manuál pro rodiče, kteří trvají na účasti svých dětí na výuce bez podmínek nabízí opět Zdravé fórum.

Stojí za to bojovat. V systému rotační výuky zbývá našim dětem reálně ve škole letošní rok už jen pár týdnů. Pro děti ani pro rodiče to nebude jednoduché, když kamarádi třeba chodí do školy apod., ale je to jediná cesta. Ze zákona je za nezletilé dítě odpovědný rodič. Jestli si dokážete vnitřně obhájit, že vaše dítě bude bude 2x týdně testováno neschválenými testy, které navíc obsahují toxický ethylenoxid, přestože nikdo nemá právo zjišťovat jakékoliv zdravotní údaje dětí kromě jejich ošetřujícího lékaře, a i přes negativní výsledek bude dál muset nosit roušku, není tento článek určený pro vás. Pravděpodobně nedočkavě čekáte na spásnou covid vakcínu pro své děti, na které už se pracuje. To není můj svět.

„MILÉ ČESKÉ DĚTI!!!! Vakcína je moc užitečná, plná zdraví – jako jablíčko. Foukejte hodné bakterie do roušek, až bude rouška plná pak se na ně podíváme. To nevadí, že nejste zatím vůbec nemocné, i tak vás zachráníme až už potom konečně budete. Máme nakoupené plné sklady, skládá se na vás celá země. Tatínek platí daně a pan Bavič s kamarády Vám za ně nakoupí pravidelné léčení na léta dopředu. Nepapejte doma preventivně Ivermektin, ani Aspirin, až nebude babičce dobře, pan doktor na ní něco bezpečného schváleného opatrně zkusí a uvidí, nebo raději nezkusí. Kdyby vám maminka dávala vitamíny a nutila chodit do Pandemie ven, řekněte to některému soudruhu učiteli, on už ví jak ji má nechat polepšit. Pan četník je hodný, je už vycvičený a ochočený. Nemusíte se jej bát, on se taky nebojí pro kohokoliv za penízky cokoliv udělat. Je dobře, že se bojíte nemoci, kterou jste nikdy nezažili. Kdo se bojí nezlobí. A takové vás všechny chceme!“
(zdroj Facebook)

Není škola jako škola, pro elitu je to bez roušek

Zatímco se vaše děti na prvním stupni stupni budou muset 2x týdně testovat a i přes negativní výsledek dál povinně nosit roušku po celou dobu výuky i v družině, existují zajímavé výjimky. Jedna z nich je pro školy ministerstva spravedlnosti. Studenti těchto škol nemají povinnost nosit roušky nebo respirátory s absurdním zdůvodněním, že se „jedná o ucelené a neproměnlivé kolektivy stále stejných lidí, a nepoužívání ochranného prostředku v rámci takového kolektivu nepředstavuje vážné riziko“. Jaký je rozdíl oproti běžné škole? Tam snad chodí do třídy každý den jiní žáci? Jen další příklad papalášství ukazující, že o zdravotní problém tady opravdu nejde.

 

Děti vraťte do škol bez jakýchkoliv podmínek, shodují se odborníci.

S povinnými rouškami dochází k většímu šíření koronaviru než bez roušek.