Proč (nejen) Seznam pořád lže a manipuluje s veřejností?

Manipulace a nátlak je součást covidového narativu, který nepřipouští pochybnosti. Kromě nepřetržitého strašení spřátelených covidových „odborníků“ rozdmýchávají a udržují hysterii masmédia. V Česku má výjimečnou pozici Seznam. Vynechme samotný výběr článků a naprostou ignoraci toho, co se teď ve světě opravdu děje. Seznam ale denně aktualizuje covidovou statistiku s počty nově „nakažených“, které ani po roce a půl nedokázal předefinovat jako pozitivně testované. Kromě toho uvádí i počty mrtvých s covidem. Vzhledem k tomu, že jde o denně aktualizovaná data, dalo by se předpokládat, že uváděné počty odpovídají předchozímu dni. Zdání ale klame.

V úterý 21.9.2021 uvedl Seznam počet 11 mrtvých k datu 20.9.2021. To je poměrně velké číslo, protože počet mrtvých s covidem byl za celý srpen 27, a za červenec 14, tedy výrazně pod jednoho mrtvého s covidem denně. Pro úplnost denně zemře v České republice víc než 300 lidí na jiné příčiny než covid. Oficiální data z webu Ministerstva zdravotnictví ČR ale uvádějí pro 20.9.2021 počet mrtvých s covidem tento den 4. Na Seznamu uváděné číslo 11 odpovídá počtu mrtvých s covidem za posledních cca 5 dnů.

Možná by to samostatně nestálo za pozornost, ale je to obvyklá praxe. Stává se to opakovaně. Naprosto běžně se objevují navýšená čísla mrtvých s covidem oproti skutečné situaci. I přes zpětné úpravy na webu MZČR, jde těžko zdůvodnit tak výrazný veřejně publikovaný rozdíl. Navíc nikdy nejde o zveřejnění dat směrem k lepšímu, ale vždy výrazně k horšímu. Například Seznam 5 mrtvých – realita 2 mrtví, Seznam 11 mrtvých – realita 4 mrtví. Někomu se to možná může zdát nepodstatné. Jenže když se něco děje opakovaně, není to náhoda. Vzhledem k nadcházející sezóně respiračních onemocnění budou čísla přirozeně narůstat, a na běžného návštěvníka naší internetové jedničky bude mít dvojnásobný nebo trojnásobný počet uváděných obětí covidu nepochybně svůj negativní dopad. Proč?

Covidová statistika publikovaná na webu Seznam.cz 21.9.2021

 

Covidová statistika na webu Ministerstva zdravotnictví ČR 21.9.2021

 

Dr. Igor Bukovský: Média útočí a zuří už bez zábran jsou zodpovědné za rozvrat společnosti a totalitu na obzoru.

 

Manipulace s čísly v přímém přenosu pokračuje. Tak se vytváří plandemie.

Riziko úmrtí na vakcínu proti covid-19 a riziko úmrtí s covidem je aktuálně úplně stejné.