Poděkování Peltovi, Blatterovi, Platinimu, Villarovi a spol.

Včera jsem se při sledování fotbalového nároďáku opět přistihl, že mě výsledek kvalifikačního zápasu s Německem vlastně moc nezajímá. Banalita, jenže není to tak dávno, co jsem dokázal fandit, a tím bylo i sledování fotbalu vlastně zábava. Sám nevím, kdy se to zlomilo. Malou útěchu čerpám alespoň z toho, že zřejmě podobné pocity zažívají i někteří další fanoušci, když zápas s Německem nebyl vyprodaný, což se prý mistrům světa naposledy stalo asi před deseti lety. Možná ne za všechno mohou ceny lístků. O výsledku zápasu rozhodl gól dvě minuty před koncem po (asi) faulu a po (asi) ofsajdu. Měl bych být vděčný fotbalovým bafuňářům, kteří k mé fotbalové kocovině nepochybně přispěli, jinak bych pravděpodobně měl zbytečně pokažený večer.

Kdo je kdo?

Miroslav Pelta • Český fotbalový boss, od roku 2011 předseda Fotbalové asociace ČR. Aktivně zapojený do korupce v rámci cinklého sparťanského jara, které si podle vlastních slov odpracoval. Aktuálně vyšetřovaný pro podvody v přidělování státních dotací od ministerstva školství.
Sepp Blatter • Švýcarský fotbalový boss, dlouholetý prezident FIFA. V roce 2015 mu po jeho rezignaci etická komise FIFA zakázala činnost ve fotbale po dobu 8 let za korupci.
Michel Platini • Francouzský fotbalový reprezentant, od roku 2007 do 2016 předseda UEFA. V roce 2015 mu etická komise FIFA zakázala činnost ve fotbale po dobu 8 let za korupci. Poté na svou funkci rezignoval.
Ángel María Villar • Španělský fotbalový boss, šéf španělského fotbalového svazu, dlouholetý viceprezident UEFA a dlouholetý viceprezident FIFA. Na funkce rezignoval po zatčení pro podezření ze zpronevěry, korupce a podvodu.