Osmnáctkrát a dost, pánové

Máte řidičský průkaz? Jestli jo, zřejmě jste nějaký ten měsíc strávili v autoškole, naučili se pravidla silničního provozu a význam značek. Nebo jste si průkaz sehnali u ruské mafie. Zatímco druhá skupina zjevně o své zdraví strach nemá, u nás ostatních budu předpokládat, že jistý rozum a pud sebezáchovy vlastní.

22. července 2009, se část senátorů ODS rozhodla navrhnout zvýšení bodové hranice pro řidiče na 18 bodů. Také se nechali slyšet že ti, kteří dosáhnou dvanácti “černých puntíků”, by o tom měli být písemně či elektronicky informováni. Podle těchto lidí je systém “nepřiměřeně tvrdý” a “vymyká se systémům používaným v Evropě”.

Česká Republika je snad samostatným a nezávislým státem. Argument o “systémech používaných v Evropě” je trochu mimo. Jak nám říkávaly maminky “když někdo skočí z okna, skočíš taky?”. V téhle věci ale jde o mnohem nebezpečnější zábavu než je skákání z oken. To alespoň neublíží dalším lidem (jedině když dotyčný sebevrah při skoku trefí sousedku na večerní procházce s pejskem, ale to jsou ojedinělé případy).

Zkrátka, ptám se proč? Proč tolerovat prohřešky „řidičům“ – kreténům, dávat jim prostor k porušování pravidel a ohrožování všech v okolí? Je v pořádku, když někdo řekne “rychlost už můžeš překročit dvanáctkrát, ne jen šestkrát – a ještě ti o tom dáme včas vědět.“ Proč?

Pravidla, omezení a nařízení existují z nějakého důvodu. Jasně, ne každému se povede dodržet padesátku či třicítku, většina z nás rychlost překročila, ať už úmyslně nebo ne. Ale jede-li někdo obcí 120, nezlobte se na mě, takový člověk je hovado a jsem jenom rád, když o řidičák příjde.

Takhle se o podobné lidi budou úřady ještě starat. Úředníci budou dělat zbytečnou práci ve prospěch grázlů, namísto aby dělali to důležité, na co je už tak málo času a prostředků. A bude to platit kdo? Kdo jiný než daňoví poplatníci.

Taková věc se nezařídí sama a zadarmo. Jako by nestačilo, že platíme lidi, kteří s podobnými návrhy přichází. Takhle zaplatíme za možnost potenciální smrti na silnici rukou „frajera za volantem“. Co by byl život bez trochy vzrušení, viďte, páni senátoři?

Zdroj:

http://www.novinky.cz/domaci/174473-senatori-ods-chteji-zvysit-bodovou-hranici-pro-ridice-z-12-na-18.html