Na koronavirus nikdo nezemřel, potvrzují patologové.

Doktoři Stojčo Katsarov a Stojan Alexov

Jednou z klíčových neznámých u koronaviru je smrtnost. Zatímco nám byly médii a politiky předkládány masové hroby a strmě stoupající křivky mrtvých v zasažených oblastech, přijali jsme postupnou změnu klasifikace mrtvých z „na koronavirus“ na „s koronavirem„. Tahle šalba má ale svůj dobrý důvod. Není pochyb o tom, že právě smrt je tím, čeho se lidé v souvislosti s koronavirem opravdu bojí. Protože tak je předkládaná realita masmédii, většinou politiků a některými lékaři.

Z čeho ale jejich tvrzení vychází? Při zkoumání nové neznámé nemoci by se dalo předpokládat a hlavně očekávat, že se bude v maximální možné míře zjišťovat, jestli virus covid-19 opravdu zabíjí, a jak přesně, jakým typem procesu? Tady musí nepochybně přijít na řadu i patologie a pitvy obětí. O to víc překvapí rozhovor z jedním z doktorů, který se zúčastnil mezinárodního webináře Evropské patologické asociace a v květnu 2020 natočil tohle video:

Pro důvěryhodnost zdroje by bylo dobré zmínit, že doktor Stojan Alexov je prezidentem Bulharského patologického sdružení (BPA), členem Evropské patologické společnosti (ESP) a ředitelem oddělení histopatologie v bulharské Onkologické nemocnici v Sofii s více než třicetiletou praxí v oboru. Jeho partnerem v dotazování je doktor Stojčo Katsarov, předseda Centra na ochranu občanských práv v Sofii a bývalý zástupce bulharského Ministra zdravotnictví. Zmiňované konference Evropské patologické asociace se zúčastnili patologové z celé Evropy včetně Německa, Švýcarska, Itálie, Španělska a Francie.

Dr. Alexov mimo jiné informuje, že v Bulharsku byly v té době vykonané jen 3 pitvy, protože je zakazuje Světová zdravotnická organizace (WHO). Nová neznámá nemoc se smrtelnými následky a jen tři pitvy? WTF??

Tady pár ukázek z rozhovoru ve videu, určitě se podívejte sami:

„WHO oznámila pandemii dříve, než měla fakta, která by jí potvrdila.“
„Koronavirus je infekce, na kterou se neumírá, na chřipku můžeme zemřít.“
„Patologové jsou tlačeni k závěrům, že pokud má pacient koronavirus, musí být jako důvod smrti uveden koronavirus.“
Patologové říkají, že nikdo nezemřel na koronavirus.

Možná je Bulharsko pro někoho příliš exotické, nakonec i postavy ve videu mohou být klidně virtuální a vymyšlené. V pohodě, pochybovat je důležité. Jen je dobré stejnou ostražitost věnovat i jiným informacím, které se k nám dostávají „standardní“ stádní cestou. Ne všechno, co se vyvěsí na Novinky, nebo to přečte Ken, musí být pravda. Ke zjištění, že nenajdete poškození plic, které by ukazovalo, že koronavirus je sám o sobě smrtelný, došla i primářka patologického oddělení Nemocnice Na Bulovce Zuzana Špůrková. Už jste o tom slyšeli?

Svou zkušenost popisují i patoložky Jana Válkyová a Michaela Lidinská, přestože se redaktorka opravdu snažila, aby za všechno mohl koronavirus. Patoložky pitvaly tři pacienty z celkového počtu 27 mrtvých s testem potvrzujícím covid-19, protože u ostatních podle jejich slov „bylo zřejmé, proč jejich smrt nastala, jen u těchto tří lidí nebyla příčina smrti zcela jasná, proto byla nařízena pitva“.

„U nás vlastně žádný pacient nezemřel pouze kvůli onemocnění covid-19.“