Kult parazitů

Čas prokázal že lidská společnost časem zdegeneruje a zanikne,  stagnuje-li příliš dlouho. Ať už je sebevíc vyspělá a prospěrující, bez občasné revoluce je ztracena. Ta naše, evropská, resp. dnes už západní, zjevně nějakou dobu přesluhuje.

Nic jiného snad ani nejde říct, když se člověk podívá na ten bordel kolem sebe. „Otevření“ a „vzdělaní“ optimisti kteří tvrdí, že všechno není tak hrozné jak to vypadá, taky časem poznají změnu, uvidíte. Když už patříme do spolku, který plánuje podporovat a respektovat středověkou kulturu postavenou na absurdním a násilnickém náboženství a uctívání pouštního pedofila, co jiného taky můžeme čekat?

A jak se baví Evropa, zatímto islámisti čistí zbraně a připravují doutnáky, nezbytnou to výbavu na vyhlídkovou (pardon, emigrační) jízdu do Říma, Francie, Berlína, Londýna, ale hlavně, do Vatikánu?

Fotbalem? Ne, teď je tady Superstar! U nás dokonce už potřetí. Vsadím se, že by české „teens“ neváhaly udělat z této kdysi originální soutěže seriál a objevovat „hvězdy“ každý půlrok.

A jak tohle všechno souvisí? Evropská kultura zřejmě časem zanikne, protože pomalu začíná degenerovat už teď v tuhle chvíli. Vlastně tento stav trvá už déle. Základní ideály a vášně pro udržení silných a nezávislých států postupně mizí v pytli s nápisy tolerance, pseudo-neo-humanismus a multikulturalismus, zatímco obyvatelé těchto států obdivují hudební „hvězdy“, herce, fotbalisty, hokejisty, modelky, uhozené módní návrháře nebo architekty.

Respekt a úcta pro nejdůležitější povolání zcela nutné pro fungující a moderní společnost: policisty, vojáky, lékaře, učitele, vědce,(…) pomalu mizí. Kde bude ten vás fotbalista když vás někdo napadne? Přijede vám na pomoc? Ne, přijede policie se záchranáři. Kde bude modelka když budete potřebovat lék na novou nemoc, pomůže vám? Že ne? Teď potřebujete vědce? A kde bude ta vaše superstar „hvězdička“ když vás rozbolí zub?

Lidi čtou Blesk, Aha!, Květy, nebo sedí u televize, v lepším případě v hospodě u piva a nadávají úplně stejně jako před dvaceti, čtyřiceti, šedesáti lety, zatímco hvězdy se starají o skandály, které bulvár patřičně rozmazává,  a jezdí si v sanitkách jako v taxíku.

A víte co? Ať si jezdí. Někde je asi chyba, když je tohle možné. Ona má tu možnost, někdo nahoře udělal chybu, tak ať jede. Však na podobný přístup dřív nebo později doplatí všichni, celý kontinent. Teď to odnese třeba jen jeden člověk, který v tu dobu mohl sanitku potřebovat. Jen nevím komu by měl poděkovat.