Pandemie PCR testů určuje, kdo je nemocný na covid, i když mu nic není.

Dr. Samantha Bailey

Dr. Samantha Bailey, Nový Zéland

Očkovací mašinérie už se rozjíždí naplno, a na první pohled to může vypadat, že teď už ani nemá smysl pouštět se do debaty proč vlastně. Vraťme se ale na začátek k úplným základům, abychom si připomněli, co je to vůbec nemoc s označením COVID-19, jaká je její diagnóza.

Díky propagandě masmédií, které místo své kritické role vůči vládě a establishmentu obecně přijaly bezprecedentní roli hlásné trouby, můžeme považovat COVID-19 za nemoc, kterou způsobuje nový koronavirus s označením SARS-CoV-2. Jsme tím dennodenně zásobováni už téměř rok, pochyby se nepřipouští. Jaká je ale realita? Pro prokázání příčinné souvislosti mezi patogenem (virem SARS-CoV-2) a nemocí (COVID-19) používáme už od 19. století tzv. Kochovy postuláty. A tady je to opravdu zajímavé. Protože koronavirus SARS-CoV-2 neumíme izolovat, neumíme ani definovat specifické příznaky či symptomy, které by vedly k potvrzení onemocnění COVID-19. Nemáme ověřitelnou žádnou souvislost mezi čínským virem a nemocí. Počty „nemocných“ nám tak vytváří jen testování PCR testy.

Ještě pořád je možné dohledat množství zatím nesmazaných článků a videí lékařů a vědců, které na takovéto fatální nesrovnalosti upozorňují. Až do roku 2020 bylo něco podobného nepředstavitelné, popírají se základní medicínské principy. Díky projektu Otevři svou mysl, který se zabývá překlady, uvádíme jedno z takových videí. Doktorka Samantha Bailey z Nového Zélandu v něm vysvětluje, jak z medicínského hlediska nemáme ani ty základní definice pro určení případu a klinické diagnózy pro COVID-19.

WHO na svých stránkách neuvádí žádná oficiální diagnostická kritéria pro onemocnění, jen píší že „K potvrzení nákazy se používá molekulární test. Polymerázová řetězová reakce (PCR) je nejběžněji používaný molekulární test.” Potvrzený případ covidu-19 je podle WHO „Člověk s laboratorně potvrzenou nákazou covid-19 (tedy testem), bez ohledu na klinické příznaky a symptomy“. Nezávislá nezisková nevládní organizace Cochrane Collaboration sdružující přes 30 000 odborníků z celého světa provádí nezávislé lékařské testy, studie a metaanalýzy. V červenci 2020 provedli přezkoumání dostupných dat s ohledem na příznaky používané k diagnostikování Covidu-19, a došli k tomuto závěru: „Na základě současně dostupných dat, ani nepřítomnost nebo přítomnost příznaků či symptomů nejsou dostatečně přesné k potvrzení nebo vyloučení onemocnění.” Stručně řečeno, nemáme standardizovaná klinická diagnostická kritéria pro Covid-19 mimo PCR testy.

A jsme opět u testování, kruh se uzavřel. Vynálezcem PCR testu je nositel Nobelovy ceny Kary Mullis. Ten varoval před použitím testů k diagnostickým účelům, a výslovně uvedl, že PCR test neříká nic o tom, jestli jste nemocní. Kary Mullis bohužel zemřel v srpnu 2019, příhodně jen chvíli před nástupem celosvětové pandemie koronaviru. Co by asi dnes řekl na interpretace výsledků jeho testů?

Používáme nevhodné testy, a ještě je používáme špatným způsobem. Klíčovým parametrem pro výsledek PCR testu je počet cyklů. Všechno nad 35 cyklů už dává nesmyslné výsledky, resp. slovy Kary Mullise dokážete najít v každém člověku cokoliv si vzpomenete: „Když můžete zvětšit molekulu až na úroveň, kdy ji můžete vidět, a to dělá PCR test, existuje velmi málo molekul, z nichž alespoň jednu nemáte v těle. Tvrdit, že je to významné, lze považovat za zneužití.“ Mnozí odborníci považují za maximální počet 30 cyklů, jinak považují výsledky za falešné. Přesto se běžně ve Spojených státech a Evropě používají cykly u PCR testů v rozmezí 37-40.

První, co vás zarazí (nebo by alespoň mělo), je fakt, že neexistuje žádná celosvětově nebo národně stanovená úroveň pro počet cyklů. Každá jednotlivá laboratoř si tak úroveň testů může nastavovat podle sebe, bez kontroly. Jak chcete dělat statistiky a srovnávat? Druhou nepochopitelnou věcí je skutečnost, že se na to nikdo z odpovědných neptá. Odborná komunita, média, vláda, opozice… nikoho nezajímá a nikdo neví, jak se provádí PCR testy u nás. Přitom právě jejich výsledky jsou tím jediným parametrem, podle kterého se určuje onemocnění COVID-19, a přijímají zákazy a omezení pro celou společnost.

Zdroje uvedené pro video „Dr. Sam Bailey – What Is A Covid-19 Case?“ (20.12.2020):
* Dorland’s Pocket Medical Dictionary 24th edition
* Case definition: https://sphweb.bumc.bu.edu/otlt/MPH-M…
* WHO Coronavirus disease Q&A:
https://web.archive.org/web/202011281…
* COVID‐19 diagnosis and management: a comprehensive review:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/arti…
* Cochrane review – Signs and symptoms of Covid-19:
https://www.cochranelibrary.com/cdsr/…
* WHO Case definition of Covid-19:
https://www.who.int/publications/i/it…
* NY Times article:
https://www.nytimes.com/2020/08/29/he…
* Clinical Infectious Diseases – Ct greater than 24 low infectivity:
https://academic.oup.com/cid/advance-…
* Corman-Drosten PCR paper:
https://www.eurosurveillance.org/cont…
* Corman-Drosten paper retraction request letter:
https://cormandrostenreview.com/retra…
* Dr Simon Thorley:
https://unidirectory.auckland.ac.nz/p…, Covid Plan B: https://www.youtube.com/channel/UC7mX…
* BMJ – Overdiagnosis:
https://ebm.bmj.com/content/23/1/1
* Covid tests not fit for purpose:
https://www.rt.com/op-ed/507937-covid…
* Judgement of the Lisbon Court of Appeal (English translation):
https://translate.google.com/translat…

Další video „Dr. Sam Bailey – Pravda o PCR testech“ na předchozí navazuje a důkladně se zabývá tím, co a jak testujeme:

Zdroje:
Dr. Bailey – Co je případ covidu-19? Problém s definicí a diagnózami
Dr. Sam Bailey – What Is A Covid-19 Case?
Jak se testuje na koronavirus, a proč je až 90% výsledků falešně pozitivních.
Přestaňte testovat lidi bez příznaků, vyzývá MUDr. Hana Zelená.
Není žádná pandemie koronaviru, jen pandemie PCR testů, varuje Dr. Reiner Fuellmich.
PCR test neříká nic o tom, jestli jste nemocní, upozorňuje jeho vynálezce Kary Mullis.
Pořád nevíme, kolik lidí zemřelo na koronavirus SARS-CoV-2 nebo Covid-19.
Neumíme izolovat koronavirus SARS-CoV-2, přiznává americké CDC.
Koronavirus SARS-CoV-2 nebyl nikdy izolovaný, přiznalo i Irsko.
Your Coronavirus Test Is Positive. Maybe It Shouldn’t Be.