Jen blázen dělá opakovaně stejné věci a očekává od toho jiný výsledek.

Na Slovensku se chystá další kolo celoplošného testování, tentokrát dokonce každý týden. Testovat se bude antigenními testy, u kterých byla prokázaná třicetiprocentní nespolehlivost v identifikaci pozitivního výsledku na koronavirus, a v principu nejsou na tento typ testování určené. Přestože první kolo nepřineslo očekávaný výsledek, a dá se označit za fiasko. Jaká je definice šílenství? Dělat stejnou věc znovu a znovu a očekávat jiné výsledky (Albert Einstein).

Se zdravým rozumem se v době koronavirového šílenství už moc nepotkáváme, každý jeho hlas je proto vítaný. MUDr. Igor Bukovský, PhD. poukazuje opět na chybovost antigenních testů. Výsledky vědeckých testů lékařské fakulty v Martině provedených u více než 1200 zdravotníků a zaměstnanců univerzitní nemocnice potvrdily nespolehlivost antigenních testů v rozmezí 30-35%. Zároveň byly testované i protilátky a asi 20% lidí mělo zvýšené hodnoty, tedy už prodělali infekci čínským virem. Nikdo z testovaných přitom nevykazoval příznaky nemoci, podíl pozitivně testovaných PCR testem byl jen 1,5% ze všech testovaných zaměstnanců.

Slovenského premiéra ani vládu neodradí ani jimi samými démonizovaná přetíženost nemocnic a především lékařského personálu, pro monstrakce typu celonárodní opakované testování se zřejmě kapacity nějak zázračně najdou. Zase nechají stát lidi venku v dlouhých hodinových frontách při současných teplotách, a potom se budou divit nárůstu nemocnosti. Nebo kromě koronaviru není možné onemocnět už ničím jiným? Samostatnou kapitolou je protiprávnost postupu vynucovat si testování pod hrozbou sankcí jako je např. nemožnost jít bez testu do zaměstnání, tj. s trestem za neúčast.