Ivermektin a Isoprinosine. Kde koupit a jak používat léky na COVID-19?

V současné době jsou i v ČR známé minimálně dva levné léky, které pomáhají při onemocnění COVID-19. Isoprinosine vyzkoušel, zdokumentoval a dávno pro používání doporučil Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. Ivermektinna jaře 2020 testovali v Austrálii a od října je ho možné považovat za doporučený lék pro léčbu COVID-19. Na Slovensku ho pro léčbu úspěšně používá např. doc. MUDr. Pavol Török, CSc., u nás ho doporučuje třeba MUDr. Michal Rezek, primář FN u svaté Anny v Brně.

Oba léky je navíc možné použít i preventivně jako ochranu před nákazou. Jsou k dispozici studie o účinnosti léků, pozitivní zkušenosti lékařů z praxe, i protokoly s doporučenou funkční léčbou nebo prevencí.

Jaké jsou reálné možnosti koupit si léky Ivermektin a Isoprinosine nebo třeba Budesonide v České republice bez předpisu nebo na předpis?

Ivermektin

Ivermektin (Ivermekcin) si chce přivlastnit Babiš, který ho přitom jen o několik dnů dříve zásadně odmítal. Překvapuje to ještě někoho? Po nezbytných tanečcích jsme se dočkali povolení nepovolení 40 let používaného léku od SÚKL, aby nás vzápětí Blatný informoval o tom, že on sám by si Ivermektin nikdy nevzal, ale má plán pro léčbu 2000 pacientů Ivermektinem. WTF? V každém případě Andrej po nátlaku udělal svůj klasický PR parakotoul a svezl se na vlně popularity. Jenže případná léčba pro pár vyvolených pacientů nezajišťuje reálně vůbec nic. Vzhledem k tomu, že Ivermektin se doporučuje podávat v počátečních stádiích nemoci COVID-19, nebudou nemocnice asi tím pravým místem pro léčbu. Navíc váš názor jako pacienta nikoho nezajímá, když doktor řekne ne, máte smůlu.

Zatím je to u nás jen politická hra na léčbu Ivermektinem. Než bude běžně dostupný alespoň na předpis v lékárnách, neřeší to z pohledu léčby a především prevence vůbec nic. Pro všechny lékaře, které by Ivermektin (Ivermectin) zajímal, je k dispozici tzv. „Košický protokol“ zpracovaný MUDr. Törökem – doporučený postup léčby pacientů s COVID-19. Další podrobnosti je možné najít na stránkách lékařů aliance Front line Covid-19 Critical Care (FLCCC). Ti uvádějí, že stačí brát jednu tabletu Ivermektinu měsíčně, aby člověk získal imunitu.

Kde koupit Ivermektin

Ivermektin v lékárně nekoupíte, ani na předpis. Teoreticky můžete použít veterinární přípravky, jestli si chcete dát třeba chleba s mastí pro koně. Nebo kapky pro papoušky. Nejde volně koupit ani v sousedním Polsku pod názvem Stromectol (nebo Iwermektyna nebo Ivermectin). Ani v Rakousku pod názvem Scabioral, v Německu pod názvem Driponin nebo ve Francii pod názvem Stromectol ho volně nekoupíte, jen na předpis. Stejně tak v Itálii jako Mercurio Ossido Giall. Navíc je tam nesmyslně předražený, proč asi. Jde volně koupit za pár drobných jako Iverzine v Turecku, jako Huvemec v Bulharsku, jako Ivermectina v Brazílii, nebo jako Ivor-Mectin a Ivermectin Biogaran v Indii, kde se běžně používá pro zabíjení parazitů, kteří zevnitř ničí lidské tělo.

EDIT [12.03.2021] Ministertvo zdravotnictví ČR prý umožní všem lékařům léčbu ivermektinem.

Bude Ivermektin konečně dostupný i v českých lékárnách?

Doporučené dávkování Ivermektinu v léčbě Covid-19:

0,2 mg/kg zjednodušeně 12 mg (< 80 kg) nebo 18 mg (> 80 kg)  a) 1. a 3. den a potom jedna dávka během dvou týdnů jako prevence při kontaktu s nemocí, b) po dobu 2-5 dnů při mírných projevech, c) 0,3 mg/kg/den po dobu pěti dnů při onemocnění.

Isoprinosine

Lék Isoprinosine (Inosin pranobex) je tu podobně jako Ivermektin možná už padesát let. Isoprinosine se běžně užívá u pacientů s imunodeficiencí, tedy sníženou schopností imunitního systému reagovat na podněty. Na jeho účinky pro léčbu COVID-19 upozornil MUDr. Jiří Beran, který ho nejdřív vyzkoušel na sobě a své rodině, aby následně aplikoval lék Isoprinosine ve třech domovech seniorů, a dosáhl v nejrizikovější skupině významného snížení úmrtí na COVID-19 u pozitivně testovaných. Zároveň tento lék posloužil jako stoprocentní ochrana ostatních seniorů před nákazou. Své poznatky publikoval ve studii, svou pomoc mu kdysi přislíbila i vláda, ale navzdory nezpochybnitelným výsledkům to bylo třeba pro plukovníka Prymulu málo.

Kde koupit Isoprinosine

Isoprinosine si můžete nechat předepsat od lékaře, ale ne pro léčbu COVID-19. Pod názvem Groprinosin, Neosin nebo Eloprine je ho možné volně koupit v sousedním Polsku. Se zákazem pohybu to jde pořád online. Nedávno ho spolu s vitamíny úspěšně použil třeba Václav Klaus při léčbě doma.

MUDr. Beran zveřejnil kompletní informace o účincích Isoprinosinu, možné prevenci a léčbě včetně dávkování, které jsou ke stažení tady:

Doporučené dávkování Isoprinosine v léčbě Covid-19:

Určitě je vhodné použít Isoprinosine co nejdříve po objevení prvních příznaků onemocnění jako jsou horečka a kašel, bolest svalů, kloubů, malátnost.
Při léčbě Covid-19 je dobré využít maximální dávkování a to 4×2 tbl (4×1000 mg = 4g/den). Délka léčby by měla být 7-10 dní nebo dva dny po vymizení příznaků.
Pro děti od 1 roku je dávkování 50 mg/kg tělesné hmotnosti, tj. 1 tableta/10 kg do 20 kg tělesné hmotnosti. Dále je dávkování jako u dospělých pacientů.

Preventivní použití:

Pro ty, kteří přímo pečují o nemocné s Covid-19 bych doporučil intervalové preventivní užívání Isoprinosine v dávce 2x 1 tbl (2×500 mg) po dobu 10 dnů poté 20 dnů bez užívání a to celé ještě dvakrát zopakovat.

Budesonide

O léku Budesonid (Budesonidum) jste u nás v souvislosti s COCVID-19 zřejmě ještě neslyšeli. Je to inhalovaný kortikosteroid schválený pro problémy s dýcháním. Jeho používání dlouhodobě doporučuje Dr. Richard Bartlett, který také zpracoval první studii a především protokol pro léčbu COVID-19. V únoru 2021 byla účinnost léku Budesonid potvrzena studií z Oxfordu. V té se uvádí, že 90% hospitalizací, návštěv na pohotovosti a na urgentní péči by se nemuselo stát, pokud by lidé používali včasnou léčbu Budesonidem. Je to běžně používaný protizánětlivý lék pro plíce a COVID-19 je zánětlivé plicní onemocnění.

Kde koupit Budesonide

V České republice je možné Budesonid koupit na recept, resp. je možné koupit léky obsahující účinnou látku BUDESONID (BUDESONIDUM). Jejich seznam najdete tady nebo tady. Ve Spojených státech je možné volně koupit nosní sprej Budesonide resp. Rhinocort, k dostání online třeba na Amazonu.

Experimentální léky? Nejsou studie?

Ivermektin, Isoprinosine nebo Budesonide jsou léky bez patentované ochrany, které může vyrábět (a taky vyrábí) „za pár korun“ prakticky kdokoliv. Na rozdíl od nových „léků na COVID-19“ jako Remdesivir, kde 5 dnů léčby stojí asi 55 tisíc korun, nebo Bamlanivimab s jednou dávkou za 25 tisíc korun, se tady bavíme o lécích za pár desetikorun nebo stokorun. Chápete ten rozdíl? Zatímco pro drahé patentované léky bez problémů zaplatí studie jejich jediný výrobce, a potom bude inkasovat, u volně prodejných léků by to musela udělat nějaká instituce nebo vláda. Ty už to mimochodem měly dávno udělat. Žádný z mnoha výrobců nemá zájem financovat náročné studie, které by přinesly efekt i jeho konkurentům. Přesto studie s použitím Isoprinosinu a Ivermektinu v praxi existují, nejsou ale pro covidovou elitu dostatečné. Zajímavé je, že podobná úzkostlivost neplatí pro použití experimentálních vakcín proti COVID-19. Až ty budou mít za sebou desítky let bezproblémového používání na lidech, můžeme srovnávat…

Alternativní názvy pro Ivermektin: Stromectol, Ivermectin, Iwermektyna, Driponin, Iverzine, Huvemec, Хювемек, Ivermectina, Scabioral
Alternativní názvy pro Isoprinosine: Inosin pranobex, Inosinum pranobexum, Groprinosin, Neosin, Eloprine