Babiš se zbavil Prymuly. Jakou trafiku pro něj vůdce najde teď?

Když si plukovník Prymula v říjnu 2020 vyrazil s Faltýnkem a spol. do restaurace na Vyšehradě domlouvat šméčka, stálo ho to nakonec křeslo ministra zdravotnictví. Už tehdy nepochopil, že jako vrchní prosazovatel lockdownů a nekonečných omezení sklízí oprávněnou negativní reakci veřejnosti. Andrej mu okamžitě hodil laso za 800 tisíc. Poradce premiéra bez odpovědnosti s možností kecat do všeho a být u zdroje penězovodů, je super šolich. Nebylo to poprvé, kdy best in covid Babiš plukovníka podržel.

Včera Prymula předvedl další papalášský kousek, večer šel jako VIP na fotbal. Tedy kratochvíli, která je běžnému fanouškovi i díky jeho nařízením zakázaná. Tohle by asi ještě šlo ustát, plukovník měl test, respirátor a možná i protekční očkování. Jenže kouzlo okamžiku je v tom, že si jen pár hodin před fotbalovým utkáním neodpustil agitku, ve které navrhoval tvrdý lockdown s omezením kontaktů a pohybu na dva až tři týdny. Ve světle jeho vlastního chování nebývalé pokrytectví.

Těžko říct, jestli má plukovník natolik sníženou sociální vnímavost, nebo je mu to prostě u zadele. Pravděpodobně to bude nějaká kombinace, svou hroží kůži a pokřivený pohled na jakoukoliv odpovědnost prokázal už několikrát. Absurditu korunoval svým vyjádřením, jestli snad má být jen doma, když letos ještě neměl chudák ani dovolenou. Pěkná ukázka naprostého odtržení od covidové reality zbytku společnosti mimo novodobých papalášů.

To už bouchly saze i Andrejovi, nebo možná jeho PR guru Márovi, a hodil mediálně Prymulu přes palubu. Ve skládačce nějak chybí dílek odpovědnosti řídím stát jako firmu Babiše, který si Prymulu nejdřív vybral za předsedu Ústředního krizového štábu, potom ministra zdravotnictví, a nakonec i za svého poradce. Zbývá jenom otázka, jaká trafika se pro plukovníka najde teď…

foto: Pavel Mazáč, Deník Sport

foto: Vlastimil Vacek, Právo na Novinky.cz