Zhasněte a zapomeňte

Tak je to tady. První se nám omezila výroba piva a vína, hned na to cukru, keramiky, produkce mléka a čert ví čeho ještě. Půl průmyslu v hajzlu. A jedem dál. Soudruhy v Bruselu už nebaví jednotlivým státům vymýšlet na míru jak brzdit jejich ekonomiku a jak nasrat tamější obyvatele. Už jsou na vyšší úrovni. Chytré hlavy – chytřejší než v NDR se sešli za zavřenými dveřmi a napadlo je skloubit cenzuru – pardon politickou korektnost s rušením průmyslu – nejspíš mají malý podíl v těchto odvětvích či naopak velký v těch ostatních.

Tak nám první zrušili staré dobré žárovky, prý kvůli ekologii – zajímavé kolik kolovalo na netu svého času článků dokazujících opak. Teď se pouští do sprch a plazmových televizí, taky ekologické.

Dobře, připouštím, zbytečné plýtvání je k ničemu, ale proč hned natvrdo zakázat. Proč nevytvořit třeba web s osvětou. Dotisknout na krabice s danými výrobky řádek dva o jejich ekologičnosti, či neekologičnosti. Zvýhodnit nákup ekologičtějších. Řešení je tolik, ale jsou natolik liberální, že by nemusela vyjít. Tak to prostě utneme a šmytec.

Jistěže, zatím to jsou blbosti, ale pomalým a postupným navyšováním. Lze lidi navyknout na cokoliv. A já se začínám obávat kam to až dojde. Co zakážou příště? Nákup automobilu vyrobeného mimo EU, zákaz navštěvovat některé webové stránky, poslouchat jen vybrané radiové stanice, popř sledovat jen vybrané televizní. Zakáží cestovat. Nařídí počet dětí. Kdo ví kdo ví. Stát se může ledacos.

Přiznávám, srovnávám někdy sovět a EU, ačkoliv jsem sovět nezažil. Ale snad proto, že pozoruji dění okolo sebe a přebírám informace očima nezastřenýma slepým hněvem, u kterého půlka lidí ani neví co je sere jen se udržují v tomto stavu, dokáži nezaujatě a posoudit dění okolo.

A divím se že si ještě nikdo nevšiml, že putujeme z prdele rovnou do řiti.

Splétá se kolem nás síť zákazů a nařízení, ze kterých jde hlava kolem. V tomto balastu se už nevyznají ani jeho tvůrci. Jak krásné to místo pro korupci, tunelovaná a intrikování, zde se vejde šedých eminencí, lobistů a šarlatánů. Vítejte  černé díře chtělo by to říci. Je to tak do očí bijící, že se divím proč ještě nemám propálený koberec.

Ale pravda můžeme si za to sami. Stále volíme ty samé šmejdy, dokola jak kokoti na kolotoči. A když se náhodou mezi nima ocitl jedinec, který ještě nemá mozek ucpaný penězi a dokonce na postu prezidenta a snaží se postavit tomuto zvěrstvu. Je námi zvolenými zástupci – no pravda někdy to vypadá jako z reklamy na prací prášek 8/10 zvolilo tohodle a pak se ptáte 100 lidí a  80 z nich volilo někoho jiného – málem ukamenován. Můžeme jenom doufat že to náš pan prezident nevzdal. Protože jak sám ukázal i jeden člověk dokáže přinutit evropskou unii strachy sevřít půlky. Zatím vážení zatím.

Publikovaný článek byl zaslán čtenářem Opička a vyjadřuje jeho osobní názor. Chcete tady mít taky svůj článek? Pošlete nám ho!