Žijeme ve zdravotní diktatuře. Když si to necháme líbit, brzy přijde totalita.

MUDr. Vladimír Čížek

MUDr. Vladimír Čížek

Proč se nehlásí nežádoucí účinky vakcín? SÚKL už kdysi potvrdil, že je hlášeno maximálně 5% nežádoucích účinků u léčiv. Odpověď je banální a jednoduchá. Pro lékaře znamená záznam do registru cca 15 minut času a nemá je zaplacené. Navíc by potřeboval mít pacienta vedle sebe, protože ne všechny potřebné údaje zná. Lékař má sice povinnost nahlásit podezření na nežádoucí účinky, nehrozí mu za to ale žádné sankce.

V praxi to znamená, že si můžete aktuálně nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti covid-19 vynásobit minimálně dvaceti (pro 5%) nebo klidně i stem (pro 1%), kdybychom se pohybovali na spodní hranici nahlášených nežádoucích účinků, která se dá kvůli covidové propagaci a situaci ve společnosti oprávněně předpokládat.

„Jedním z největších dezinformátorů je samotné Ministerstvo zdravotnictví.“

„Pan Kubek (prezident České lékařské komory) mě zklamal, měl by odstoupit ze své funkce“, říká v rozhovoru MUDr. Vladimír Čížek, lékař, cévní specialista a předseda etické komise v nemocnici. „Kolegové lékaři, snažte se být partnery pro pacienty, snažte se je poslouchat, co vám říkají, a snažte se získávat informace i z jiných zdrojů než z oficiálních. Protože v poslední době oficiální informace jsou někdy dezinformacemi.“

Primum non nocere. Především neškodit. To je pro Vladimíra Čížka nejpodstatnější část lékařského slibu, kterou se vždy řídí na prvním místě a kterou desítky lékařů zabývajících se covidem připomínají vládě i ve své výzvě. S peticí, která současné výzvě předcházela, vystoupil Vladimír Čížek s kolegy odborníky na jaře 2021 na půdě Poslanecké sněmovny. Jejich apel na zdravý rozum v přístupu k epidemii nejznámějšího viru se nesetkal s žádnou odezvou. Video, ve kterém doktor Čížek petici představil, bylo na YouTube zcenzurováno.

S příchodem covidu se změnilo naprosto všechno, v nějakou šílenou věc, v nějaké absurdní drama. Kdyby mi někdo přede dvěma lety řekl, že se tohle bude odehrávat, tak bych mu nevěřil. Nebyl dodržen systémový přístup. Máme nastavený pandemický plán pro chřipku ,ale jelo se podle něčeho úplně jiného. Média a „experti! začali šířit masivní strach, který se na tom podepsal. Neuvěřitelná mediální masáž pokračuje už více než rok a půl, a je to pro mě nepochopitelné.

Děti by se neměly očkovat proti covidu. Riziko úmrtí na covid je pro zdravé dítě je téměř nulové. Proč dětem dávat vakcíny, u nichž nevíme, jaké budou mít nežádoucí účinky za dva, tři, čtyři roky, když riziko úmrtí mají nulové?

Zdravotní diktatura vystrkuje růžky a sonduje, co všechno si lidé nechají líbit. A když si toho nechají líbit ještě víc, tak k totalitě můžeme dojít velice brzy. Máme varovné příklady. Podívejte se, co se děje v Austrálii, Itálii nebo v Rakousku. Musíme být ve střehu, protože totalita vystrkuje drápky.

Nenechte se zdeptat mediální masáží. Neposlouchejte veřejnoprávní média, žijte zdravě, snažte se žít normální život, nenechte se omezovat.

Zdroj: Rozhovor s MUDr. Vladimírem Čížkem, klinickým lékařem, cévním specialistou, předsedou etické komise

 

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-19.