Václav Klaus legalizoval marihuanu

To už jste vážně tak zhulení?
Ve světě Facebooku a dalších sociálních sítí není nic neobvyklého, když se raketovou rychlostí šíří sebevětší kravina. Nedávno to byla Bonsajská koťátka, teď zase Klausova legalizace marihuany. Mám svým způsobem pochopení pro autory takových poplašných zpráv, ať už se snaží o zvýšení návštěvnosti stránek, linkbuilding, upoutání pozornosti na vlastní maličkost, nebo se prostě jenom nudí. Pro koho se mi ale pochopení nedostává jsou jedinci, kteří dokáží v diskusích na fake webech a Facebooku plamenně obhajovat nebo zatracovat očividně vymyšlenou hloupost. Nebylo by načase začít (zase?) používat rozum?

Před nějakým časem vzbudily vlnu pohoršení stránky http://www.bonsajkotatka.cz/, která nabízejí koťata balená ve skleněných nádobách. Nejde přitom o nic originální, nápad byl převzatý z původního webu http://www.bonsaikitten.com/, který běžel už někdy v roce 2000. Na původních stránkách dnes už nic neuvidíte, ale stačí se podívat na otisk do archivu. Českým autorem fake webu http://www.bonsajkotatka.cz/ je Nonstop-pc.cz, a za svým vzorem moc nezaostává. Za pozornost ale stojí především diskuse, která se na stránkách strhla. Nejenže je v ní opravdu hodně lamerů, kteří nepochopili, že je to podvod, ale i použitá argumentace stojí za to. P.S. Koťátko jsem si v e-shopu objednal, zatím nepřišlo.

Bouře ve sklenici vody s Bonsaj koťátky ještě nestačila utichnout a je tady další příklad nekončící lidské hlouposti. Nějaký chytrák kompletně okopíroval zpravodajský web CT24, a umístil na něj článek Zastánci legalizace se dočkali. Text napsaný ve stylu zpravodajských reportáží informuje o tom, že prezident Václav Klaus legalizoval marihuanu.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Už ani nemůže překvapit, že většina huličů naviják bez problémů spolkla, a ještě si nad tím hlasitě zamlaskala (tady možná spíš zapálila jointa). Předhánějí se v pochvalných komentářích na adresu Václava Klause, který konečně dostal rozum a legalizoval trávu. Co takhle používat trochu mozek? Odkdy od nás zákony „vyhlašuje“ prezident svým rozhodnutím? (zatím nejsme v Rusku víme). Ani nemluvě o tom, že by se nad podobným zákonem vedla bouřlivá diskuse, která by minula málokoho. Některé údaje v textu jsou taky perly jako „Klaus hledá odborníka na marihuanu pro svou soukromou zahrádku“. Koho nevaruje ani adresa ct24.semenakonopi.cz, ten by se měl naučit alespoň pořádně číst. Vzkaz autora na konci článku je jasný.

Nevím jak dlouho pojedou stránky http://www.ct24.semenakonopi.cz/70560-zastanci-legalizace-se-dockali/, tak sem pro jistotu přidávám i text:

Klaus vyhlásil legalizaci mariuhany

Praha – Prezident Václav Klaus dnes vystoupil s prohlášením, že není již dále možné kriminalizovat nemocné ale i rekreační uživatele marihuany v Čechách. Václav Klaus také prohlásil, že hledá odborníka na marihuanu a to nejen pro svou soukromou zahrádku ale pro celý národ. „S konečnou platností vyhlašuji legalizaci marihuany v Čechách, jakožto výrazně léčivé byliny používané od nepaměti a učiním tak přítrž veškerému tmářství pod trestem odnětí svobody až na deset let“ řekl pro ČT navzdory lobby farmaceutických koncernů prezident ČR Václav Klaus.

Tiskový mluvčí prezidenta ČR Václava Klause Radim Ochvat dnes potvrdil informace o záměru prosadit legalizaci konopí pro lékařské účely. Vzhledem k prokazatelně léčivým účinkům konopí, o nichž se poslední dobou množí zprávy z celého světa neměl by být postihován nikdo, kdo tuto rostlinu využívá či pěstuje za účelem léku uvedl Radim Ochvat. V současné době se množí vědecké studie prokazující jasný pozitivní vliv konopí na léčbu rakoviny, cukrovky, kožních chorob, astmatu, alergií, Alzheimerovy choroby, Parkinsonovy choroby a spousty dalších nemocí. Konopí je schopné účinkovat jak ve formě rostlinné sušiny podávané buď v jídle, či vaporizací, tak i ve formě tinktury či extraktu. Extrakt, pokud je podávaný správnou formou, dokáže velmi účinně podpořit léčbu téměř jakéhokoliv druhu rakoviny.

Prezident prohlásil, že Česká republika vždy stála u zrodu převratných myšlenek a stejně tak bude jako jedna z prvních prosazovat legalizaci konopných léků pro potřebné. Za ideální stav považuje prezident vytvoření profesionálních farem pod dozorem státu, kde by se odborníci zabývali výrobou kvalitní suroviny pro výrobu léku, hrazeného pojišťovnou jako alternativní řešení dnešnímu nefunkčnímu zdravotnictví, které stojí stát významnou část státního rozpočtu.

Česká republika však není první, kdo se vydává na cestu rušení represí. Tento rok mají i některé státy USA rozhodovat o kompletní legalizaci konopí nejen pro lékařské, ale i rekreační účely. Rozhodovat se o tom má v listopadu tohoto roku. Pokud se objektivně podíváme na problematiku nebezpečnosti marihuany jako rekreační drogy, statistiky jasně ukazují, že po požití marihuany není za celou historii zaznamenán jediný prokazatelný případ úmrtí, pokud oproti tomu vezmeme alkohol, výsledek nebude nevýznamný.

Zachovejte paniku, Vašík nemá gule, 17. listopadu si o to musíme říct sami, zdraví M.D.

zdroj: http://www.ct24.semenakonopi.cz/70560-zastanci-legalizace-se-dockali/

Zdroje a zajímavé články odjinud: