Testy jsou nástrojem šíření strachu ve společnosti, říká MUDr. Hana Zelená.

MUDr. Hana Zelená, Ph.D.

MUDr. Hana Zelená, Ph.D.

Rok už tady děláme masivní experiment testování bezpříznakových lidí, uvádí ve video rozhovoru MUDr. Hana Zelená, Ph.D. Máme tady PCR test, kterému je přisouzena absolutní pravda. Je to v rozporu se vším, co jsme v medicíně znali a jakým způsobem jsme se jako lékaři k medicíně k výsledkům testů chovali. Výsledky je třeba správně interpretovat a správně si vykládat jejich význam. Pozitivní výsledek PCR udělá diagnózu covid a po ničem dalším už se nepátrá. Klidně se může stát, že se přehlédne nějaký další problém. Protože pozitivní test na koronavirus nevylučuje, že u pacienta probíhá nějaké jiné onemocnění nebo jiná infekce. Všechno je postavené na počtu případů a ty jsou postavené na pozitivních testech.

Když proděláte infekci koronavirem, může vám pozitivní výsledek vycházet ještě několik týdnů nebo i měsíců, přitom už žádnou infekci v těle nemáte, překonali jste jí, jste vůči ní imunní a zdraví, ale přesto vás jako nemocného člověka pošlou do karantény, budou trasovat vaše kontakty, a takhle to jede pořád dokola.

Rezignovali jsme na léty ověřenou medicínskou praxi, kterou jsme se učili na medicíně, kterou všichni lékaři doteď prováděli, a najednou k tomu všichni začínají přistupovat úplně jinak. Není vůbec výjimkou, že lékař stanoví diagnózu jenom po telefonu a určuje léčbu, aniž by pacienta viděl a vyšetřil. To je naprosto zásadní chyba, a vůbec by se to nemělo stávat. Může dojít k chybné léčbě a poškození pacienta.

Proč se to děje?

Ty statisíce vyšetření ve většině případů neindikují lékaři ze svého rozhodnutím, ale na základě politického rozhodnutí. Je tlak na to, aby se testovalo čím dál víc. Nevím, kde je ta mez, ten limit, kdy už toho bude dost? Testujeme víc, než se testuje v sousedních zemích, ale nevypadá to, že by to vedlo k potlačení epidemie. Masivní testování neovlivňuje její průběh.

Testování zdravých lidí nedává žádný smysl, vysvětluje MUDr. Hana Zelená.

Přestaňte testovat lidi bez příznaků, vyzývá MUDr. Hana Zelená.