Talentmania nebo Česko Slovensko má talent?

Konečně(?) jsme se dočkali. Ani my nebudeme ušetřeni šílenství a pořádné porce licencované „zábavy“, která se na nás pohrne doslova ze všech stran. Obě nejsledovanější komerční televize u nás Nova a Prima nasadily ve stejný den a proti sobě prakticky stejné pořady – Talentmanii resp. Česko Slovensko má talent. Češi zkrátka zase našli svou cestu, tentokrát jak mohou být dva první

Absurdní boj o diváka a především o inzerenty na malém českém písečku se tak dostal do další fáze, který jsem v mírné obměně už zažili při konfrontaci pořadů Big Brother a Vyvolení. Situace s originální licencí se otočila a Nova teď použila osvědčený trik s kopií.

Strach o diváka šel až tak daleko, že Nova se prvních 45 minut neodvážila nasadit reklamu, aby náhodou někdo nepřepnul na Primu. Odhadem přišla o takových 8 miliónů na reklamních spotech, to se jí ale v průběhu vysílání bohatě vrátí, navíc hned v příštím týdnu nasazuje pro jistotu Talentmanii hned čtyřikrát. Nejlepší cestou jak získat diváky pro svůj pořad, je prostě je na něj naučit. Pavlovovy reflexy fungují spolehlivě, a Nova s nimi umí pracovat.

Pár údajů, které vás snad minuly (buďte rádi):

Talentmania Česko Slovensko má talent
Televize: Nova a Markíza Prima a Joj
Rozpočet: 141 miliónů korun 80 miliónů korun
Původ: Česká republika a Slovensko Velká Británie, pořad Got talent
Moderátor: Leoš Mareš + ?? (partnerku vyberou diváci) Jakub Prachař, Martin Pyco Rausch
Porota: Palo Habera, Adéla Banášová, Zdeněk Troška, Alena Šeredová Jan Kraus, Lucie Bílá, Jaroslav Slávik
Začátek vysílání: 29. srpna 29. srpna
Periodicita: Každou neděli večer, příští týden mimořádně i od středy do soboty. Každou neděli večer.
Výhra: 150 tisíc eur, cca 4 miliony korun 100 tisíc eur, cca 2,5 miliónu korun + angažmá v americkém Got talent v Las Vegas
Kategorie: Celkem 7: děti, tanec, cirkus, comedy, zpěv, hudební nástroje a jiné. Soutěž nabízí šanci každému bez ohledu na věk.
Kolik lidí přišlo na casting: cca 20 tisíc cca 7 tisíc

zdroj dat v tabulce: Ahaonline.cz

Weby, které by vás mohly zajímat: