Společnost

Veřejná zábava na Zemanův transparentní účet

V přehlídku lidové tvořivosti se mění přede dvěma dny otevřený transparentní účet prezidenta Miloše Zemana pro velební kampaň. K napsání textu v rámci vzkazu pro příjemce stačí jen částka 1 halíř, za kterou získáte umístění svého dílka na stránce, která začíná být svým virálním potenciálem mediálně velmi zajímavá. Kromě očekávaných vulgárních vzkazů a osobních urážek (chtělo by se říct téměř v Zemanově stylu) se tak výpis účtu mění v bazar i reklamu lákající na návštěvu konkrétních webových stránek. Absurdní situaci korunoval mluvčí hradu Ovčáček, když to nepřekvapivě označil za akci pražské kavárny. OMG.

Na transparentní účet prezidenta Miloše Zemana posílají lidé částky 0,01 Kč s vtipnými i vulgárními vzkazy. Někdo ho využil jako bazar nebo reklamu na svůj web.

Země s největší hustotou státních vlajek na světě

Jak vypadá konec billboardů u dálnic na český způsob, ukazuje situace na konci srpna. Od 1. září měly zmizet všechny billboardy resp. reklamní nosiče umístěné u dálnic a silnic I. třídy. Nechme teď stranou důvody, které ke vzniku zákona č. 196/2012 Sb. vedly. Faktem je, že byl schválený v roce 2012 s odloženou účinností od 1.9.2017. Jinými slovy měl každý zainteresovaný pět let na to, aby se na novou situaci připravil, a stejných pěl let měl i na to, aby se jí případně snažil změnit. Například ústavní stížností, která byla podaná až 21.08.2017. Proč se z nás tedy tak náhle stali vlastenci s největší hustotou vlajek na světě?

Billboardy u českých dálnic byly přelepeny stáními vlajkami. (foto: ceskatelevize.cz)

Svaz provozovatelů venkovní reklamy (SPVR) na to má prostřednictvím svého prezidenta Marka Pavlase zajímavou odpověď. Přelepením ploch nekomerčním sdělením přestává být z billboardu reklamní nosič. Takového billboardu se tedy netýká zákonná povinnost odstranění, SPVR si na to nechal dokonce zpracovat právní posudek. Marek Pavlas je zároveň šéf skupiny BigMedia, která má díky společnosti BigBoard a přidružených akzent, Czech Outdoor a RailReklam víc než padesátiprocentní podíl na trhu. V jeho podání navíc nabírá vlajková iniciativa opravdu vlastenecký rozměr, protože nám tím SPVR vlastně šetří peníze, které bychom museli platit jako náhradu v případě neoprávněného odstranění billboardů. Dokonalý Kocourkov.

Rozumně vypadá argument, že pravidla se nemají měnit uprostřed bitvy, ale až po jejím konci. Reklamní společnosti nabízející billboardy mají platná povolení na delší dobu než do 1.9.2017, často i na dobu neurčitou. Navíc jsou ve hře i uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy. Nic proti. Bylo by fajn dodat, že každá dobrá smlouva ošetřuje zásah vyšší moci. A o změně pravidel za pochodu by mohli dlouze vyprávět čeští hospodští se zákazem kouření. Nebo se můžeme vždycky všichni na nějaké (špatné) zákony vykašlat.

Anonymous: Revoluce začíná (2. část)

anonymous

Pamatujete ještě na Anonymous a jejich „Revoluci 2012„? Vlna zájmu už je tak nějak pryč (jak jinak), a tak není od věci si zase připomenout, že většina myšlenek stojí pořád za pozornost. A některá slova by se měla tesat do kamene. Nebo nožem do zad.

Nevěřte politikům, ekonomům a dalším falešným prorokům. Hledejte pravdu. Nevěřte nadějím. Každou informaci se snažte ověřit z více zdrojů. Nevěřte ani Anonymous. Pochybujte i o našich slovech. Hledejte pravdu. Nezapomínejte, že pravda nepotřebuje víru, protože pravda existuje nezávisle na politických a náboženských systémech. Nepodléhejte těm, kteří vás ovládají pomocí strachu a lží. Nevěřte populistickým slibům. Nikdo vás nespasí. Věřte sami v sebe, ve své schopnosti. Bojujte za svá práva.

My jsme Anonymous,
my jsme legie,
nezapomínáme, neodpouštíme.
Očekávejte nás.

O autorovi: Anonymous

Lhář Michal Hašek kontra major Zeman

martin-hasekJestli dostane Zeman Haška na šibenici zatím nevíme, ale nestvůra je to slušná. Reakce na vystoupení místopředsedy ČSSD Michala Haška v pořadu České televize Interview Daniely Drtinové.

V tom Hašek bohapustě lhal o utajené schůzce s prezidentem těsně po volbách, na které byly špičky ČSSD, ale bez jejího předsedy Sobotky. Že těsně potom došlo k odvolání Sobotky z vyjednávacího týmu a výzvě k rezignaci Sobotky, je samozřejmě jenom shoda náhod.

Jak fungují moderní politické strany bez ideologie?

kandidati-2010Nezávislý film o umění lhaní a přetvářky. Příběh o tom, co motivuje některé lidi ke vzniku politické STRANY, jak hledají kandidáty, a jak je možné tréninkem částečně zakrýt absenci myšlenek.

Moderní politická STRANA nemá ideologii, zato má své štědré mecenáše, kteří si ze závětří hlídají své zájmy. Politika se tak stává čistým obchodem. Řeči o morálce přenechme dramatikům. Jděte za svým cílem, směřujte k němu, a vezměte si na co dosáhnete.

Vážení přátelé, občané, voliči a voličky. Chtěli bychom vás oslovit s naší vizí budoucnosti. Ale hlavně nám dovolte doufat, že zapomenete.

Že zapomenete, že nebudete na nic vzpomínat, že nebudete nic připomínat… Prostě co bylo, to bylo.

Nezapomeňte však!
Volte STRANU.

(Pokračování textu…)

Anonymous: Revoluce začíná (1. část)

AnonymousDominantní elity se snaží získat ještě větší vliv, protože jejich starý svět se otřásá v základech. Jejich cílem je svobodu lidí omezit a udělat z nich poslušné ovce. Čím chudší bude většina lidstva, tím budou bohatší. Čím více se jim vás podaří zotročit, tím budou sami svobodnější. Jedině totalitní stát jim zaručí absolutní nadvládu. Ale tyto elity vědí, že vás o svobodu nemohou připravit najednou. Dělají to postupně, abyste si ničeho nevšimli.

Nedávno vám elity slibovaly trvalý ekonomický růst a vychvalovaly zadlužování. Ti samí lidé dnes tvrdí pravý opak, aby nemuseli přiznat své chyby. A kryjí ty, kteří krizi úmyslně způsobili, a kteří na ní zbohatli.

Lidé by se neměli obávat svých vlád, ale vlády by se měly obávat svých občanů.

My jsme Anonymous,
my jsme legie,
nezapomínáme, neodpouštíme.
Očekávejte nás.

(Pokračování textu…)

Tomáš Klus: Bez keců nová česká hymna

Tomáš KlusTomáš Klus zazpíval svůj protest song Pánubohudooken na předávání hudebních cen Slavík 2011. Luxusní text zazpívaný na pódiu přímo před těmi, kterých se to zhusta přímo týká.

Dost daleko od obvyklých zaláskovaných písniček, ale tím významnější výběr pro danou chvíli a pro dané publikum. Snad další, kterého už nebaví jenom držet hubu a krok. Bylo by fajn vědět, kdo všechno v sále tleskal a možná ani pořádně nevěděl čemu.

Léta už tajím svoji příslušnost,
k zemi co vyměnila hrubost za slušnost,
bo se mi nelíbí morální předlohy,
čili papaláši hrající si na Bohy.

(Pokračování textu…)