Socanova věštba podruhé aneb Slávek sesazený komunisty

cssd-logoSocan pokračuje v předpovědi dalšího vývoje uvnitř ČSSD. Po své prognóze ze 4.10.2013, ve které odhadl puč na Sobotku, přidal na svitavské diskusní fórum další příspěvek dne 1.11.2013. V tom mimo jiné nastínil scénář, kterým měl by předseda socdem sestřelen v případě, že by po volbách došlo na očekávanou nadpoloviční většinu ČSSD + KSČM. Sobotku by v takovém případě odmítli jako premiéra komunisté, což by otevřelo cestu k moci jeho oponentům. Asi se máme s pány v oranžovém ještě na co těšit.

Vážení přátelé,
nejsem vůbec rád, že se moje informace, které jsem poslal v minulých mailech, ukazují v posledních dnech a hodinách jako správné. Michal Hašek a jeho lidé budou určitě bojovat dál a budou chtít získat většinu ve stranických orgánech na svoji stranu. A jejich metody se nezmění. Možná jen taktika. Když se jim nebude dařit, budou se snažit vymyslet další levárnu, nebo se na chvíli stáhnou. Takže to je i důvod pro mne, abych pokračoval v předávání informací, ke kterým jsem se dostal v posledním předvolebním týdnu.

Slávek sesazený komunisty
Slávek Sobotka říká, že pokus o jeho sesazení by se odehrál stejně, bez ohledu na výsledek voleb. Je to asi pravda. Jeden ze scénářů z doby, kdy se ještě čekalo, že socdem bude mít dohromady s komunisty většinu, měl být takový, že Slávka jako kandidáta na premiéra odmítnou komunisté. Je to prý domluvené přes Pražský hrad. Všude to v posledním týdnu před volbami tvrdila celá parta kolem Michala Haška a Jeronýma Tejce. Asi proto, aby oslabili Slávkovu podporu. Není samozřejmě jisté, jestli to opravdu měli domluveno, nebo to byla lež. To ví jen Vojta Filip. Ale u mnoha lidí ve straně takováto taktika prostě zafungovala. Zvlášť, když šlo jen o jednu z mnoha cíleně roztrubovaných historek.

Zveřejněná schůzka s komunisty
Podobně je to i s prozrazením místa, kde proběhlo jednání Slávka a Michala s vedením komunistů. Schůzka byla od počátku důvěrná a utajená. Podrobnosti věděli jen její účastníci. Přesto u různých vchodů čekali připravení novináři z Práva i s fotoaparáty a ještě v noci o tom napsali. Několik hodin před volbami si tak mohla celá republika přečíst, že jsme ještě nevyhráli, ale už jí tajně prodáváme komunistům. Vím ze svého okolí, že nás to stálo hodně hlasů. Antikomunističtí levicoví voliči dostali důvod nevolit. Jeden z Michalových lidí mi prozradil, že tu informaci poslali do Práva oni, aby Slávka a výsledek kampaně na poslední chvíli poškodili. Mají tam prý letité vazby, mimo jiné přes redaktora Ovčáka. Stačí se na internetu podívat, co v minulosti o Michalovi psal.

Znovu útok přes policii?
Když čtete noviny, tak si nejde nevšimnout, jak se Michal začal veřejně navážet do Radoslava Pokorného. Tento právník je v partaji od začátku devadesátých let, byl ve vedení MSD a je Slávkovým kamarádem ještě ze střední školy. Nyní vede velkou advokátní kancelář v Praze. Právě na něj měl, nebo stále ještě má, směřovat další útok proti Slávkovi. Především Jeroným Tejc šíří v posledních dnech informace, že se Slávek s Pokorným zapletl do privatizačních skandálů a že to brzy praskne. Obcházel s tím dokonce i novináře, kteří se pak na to různě vyptávali. Ale nikdo nic nezjistil. Psal jsem o tom už v minulém emailu. Tak uvidíme, co ti bezskrupulózní pánové ještě zkusí vymyslet?

Michal před předsednictvem sestavuje koalici
Hned v sobotu po vyhlášení výsledků voleb začala od Michalových lidí přicházet jiná informace. Že mají předběžnou dohodu s lidovci a s Okamurou a že se umí dohodnout i s Babišem. Zpráva se šířila velice rychle a hlavním důvodem byla asi příprava na nedělní předsednictvo.

Události jsou nyní rychlejší, než psaní emailů. Pokud bude třeba, ještě se ozvu. Doufám, že už ne. Pamatujte prosím na to, že naším cílem nemůže být socdem rozdělit, ale sjednotit!

Pro pořádek by bylo dobré dodat, že Socan pravděpodobně jen kopíruje na fórum text e-mailu, který někdo rozesílá členům ČSSD. Proč zrovna na svitavské fórum s nízkou návštěvností, kdo a proč, je zatím ve hvězdách. A je to vlastně jedno.