Socanova věštba aneb jak Michal s Jeronýmem podrazili Slávka

cssd-logoVědělo se o chystaném puči Haškova křídla v ČSSD už dopředu? Pravděpodobně ano, a svým způsobem to potvrdil sám Sobotka, když prohlásil, že k útoku proti němu by došlo tak jako tak.

Na nezávislém svitavském diskusním serveru se už před měsícem objevil příspěvek Pravda o Michalovi, který poměrně přesně popisuje příští vývoj v ČSSD. Diskutující Socan avizuje překvapivou roli původního Sobotkova kumpána Jeronýma Tejce. Nehledejte za tím žádnou vědu, zase jde jenom o osobní ambice a o koryta.

Vážení přátelé,

nemám ve zvyku psát anonymy. V kritické situaci je ale potřeba změnit zvyky i postupy. Naše partaj v kritické situaci je. Má se ze všech sil snažit vyhrát předčasné volby. Namísto toho se v jejím zákulisí krvavě bojuje. Partička záškodníků se rozhodla zneužít blízkých voleb, obejít standardní demokratické mechanismy a ovládnout naši stranu. Tyto lidi nežene jen jejich touha po moci. Ženou jí kšefty a zájmy lidí napojených na našeho bývalého předsedu a současného prezidenta Miloše zemana. O této páté koloně a jejích špinavých metodách se v socdem neví. A to je špatně. Proto jsem se rozhodl začít fungovat jako posel špatných zpráv a seznamovat vás s nimi. Zůstanu v anonymitě, abych měl stále dobrý přístup k informacím. Budu ale aktivní a vše, co se dozvím a co si ověřím, pošlu na co největší množství adres. Dělejte to samé, posílejte tyto zprávy svým přátelům.

Michal Hašek sestavuje vlastní vládu

Asi vás nepřekvapí, že naše strana má v současné době dvě stínové vlády. První a oficiální je známá a vedena Slávkem Sobotkou. Druhou už několik měsíců sestavuje Michal Hašek. Sebe má napsaného jako premiéra. A místa místopředsedů a ministrů v ní nabízí jako odměnu za podporu proti předsedovi Sobotkovi. Michal všem tvrdí, že je domluvený s Milošem Zemanem, že jako premiéra bude jmenovat právě jeho. Dokonce si od vlastních lidí občas nechává říkat pane premiére a nemyslí to z legrace. Problém je, že tato druhá stínová vláda má v současné době několik desítek adeptů. Jak je Michalovým starým zvykem, neustále všem něco slibuje, takže posty některých ministrů takto prodal už třikrát i čtyřikrát.

Pokus o převrat na ÚVV

Právě hra se sliby a posty ve stínové vládě stála za nedávným pokusem svrhnout Slávka Sobotku na ÚVV. A také tlak a výhrůžky vůči jednotlivým váhavcům. Plán byl jednoduchý a předem známý zhruba polovině členů ÚVV. Zopakovat hlasování o Sobotkovi jako kandidátovi na premiéra a nechat našeho předsedu prohrát. Okamžitým nátlakem ho donutit k odstoupení z funkce. V tu chvíli by se faktickým šéfem strany stal krátce před volbami právě Michal Hašek. Absurdní shodou okolností toto hlasování navrhl právě Luboš Zaorálek. Plán ovšem selhal. Řada těch, s nimiž pučisté počítali, využila tajného hlasování a podržela dva měsíce před volbami v naší straně pořádek a stabilitu. Obě strany byly řádně v šoku. Michal Hašek kvůli neúspěchu, s nímž příliš nepočítal. Slávek Sobotka zase kvůli nečekané zradě. Aby z celé nepovedené akce pučisté alespoň něco vytěžili, pustili do novin předen připravenou informaci, že předseda má slabý mandát a že chtěl rezignovat.

Dilema Jeronýma Tejce

Zřejmě nejzajímavější je role Jeronýma Tejce. Tento mladý nadějný poslanec se dlouho prezentoval jako pravá ruka Slávka Sobotky. Na Jižní Moravě měl krýt předsedovi záda a držet komunikaci s celým regionem. Už počátkem roku ale začal projevovat větší ambice. Ty ho nakonec dovedly do protisobotkovského tábora. Michal Hašek mu slíbil post prvního vicepremiéra ve své vládě. Jeroným je proslulý jako upovídaný parťák do hospody. Před nedávnem se na jedné pijatice před malým publikem svěřil, že jeho plán je jiný. Se Sobotkou by prý musel léta čekat na svoji šanci. S Michalem je to jiné. Pomůže mu zaříznout Slávka, to Michala hodně oslabí, výhledově ho to stejně zničí a on, Jeroným, se pak stane hlavním lídrem socdem.

Konspirační schůzky

Schůzek těchto spiklenců je už tolik, že už si jich všiml i Andrej Babiš. Nejen v luxusních pražských hotelech. A chodí na ně daleko širší publikum, včetně ministrů Rusnokovy vlády, kteří kdysi patřili mezi naše spolustraníky. Probírá se tam taktika před klíčovými politickými událostmi. Koordinuje se postup. Přidělují se úkoly. Cílem je pomocí zákulisních tlaků přinutit sociální demokracii, aby se přestala chovat jako samostatná strana. Aby se stala loutkovou stranou, kterou budou ovládat nikým nezvolení lidé a obchodníci z okolí prezidenta Zemana. Vrcholem je věta, která zazněla na jedné takové schůzce zhruba před měsícem. Jeden z našich straníků prohlásil, že je třeba sociální demokracii na podzim pořádně proškolit a zhoršit tak její volební výsledek. Pomůže to k tomu, že Slávek padne. Michal pak postaví vládu s podporou Hradu a silnou partaj k tomu stejně nebude potřebovat.

Brzy se ozvu s dalšími novinkami!

Celý příspěvek vypadá jako kopie e-mailu, kterou někdo s nickem Socan umístil na webu:

– Původní zpráva –
Od: michal michal <pravdaomichalovi@gmail.com>
Datum: 4. 10. 2013
Předmět: Pravda o Michalovi

Proč zrovna svitavské fórum http://diskutuj.zwittau.cz, to můžeme nechat v danou chvíli pouze na představivosti každého jednoho, ale není vyloučené, že to autor brzy objasní sám. Protože jeho aktivita (ať už za ní stojí kdokoliv s jakýmkoliv cílem), podle všeho nekončí.