Škodovky pro děti

Vždycky jsem věděl, že se na českých cestách pohybuje dost bezohledných arogantních hovad. S tím asi počítá každý kdo sedá za volant. Čas od času ale narazím na tak těžký případ debility, že se sám sebe ptám, kde takové prasata řidičáky berou.

Když rychlost přežene zkušený řidič v BMW, Passatu, Audi, (…), dá se to pochopit. Každému občas dojde trpělivost. Nejspíš pospíchá, když dává pozor, nežene se do riskantních situací a má auto, které rychlost zvládne, proč ne.

Co mě ale vysloveně děsí jsou mladí ultra gangstaz ve Favoritech (v lepším případě ve Feliciích), jejichž jedinou starostí je předvést se před svými bitches, které vezou po noční hiphop akci domů. Jednoho takového jsem nedávno potkal.

Jedu si takhle jednou odpoledne v klidu domů, projíždím obcí, předemnou novější BMW, před ním kamion. Cesta se zrovna opravuje, všude stroje, značky, dělníci. Naše „kolona“ projíždí obcí pohodovou padesátkou. Tam kde je silnice zúžena a kde se pohybují lidé, logicky oba řidiči předemnou zpomalí, já taky.

Najednou se za mnou objeví pýcha lokální rádobyautomobily Škoda Auto – stařičká Felda. Od pohledu vrak, rok výroby určitě pod 98′ – stará maska, hatchback, červená, hnusná barva. Kličkuje mezi značkami, naklání se ze strany na stranu, tlumiče dostávají zabrat, brzdy piští, motor řve. Bojím se co bude následovat.

Vyjedeme z obce, následuje mírné stoupání, úzká vozovka, plná čára a zatáčka. A co závodníka za mnou nenapadne? Předjet.

Polil mě studený pot. Vsadím se že řidiči předemnou na tom byli podobně. Felda řve a pomalu projíždí kolem nás, všímám si křivého kšiltu, arogantního výrazu plného sebevědomí, a, samozřejmě, mladé slečny na místě spolujezdce.

Bliknu na něj aby si uvědomil co dělá za hovadinu a aby se zařadil zpátky než bude pozdě, odpovědí je mi zdvižená ruka, vztyčený prostředníček a na intenzitě nabírající řev motoru o objemu CELÝCH 1.3 litru.

Po několika dlouhých sekundách zdárně „předjel“, hrůza opadla a zbylo jen vědomí, že kdyby trefil někoho v protisměru, odneseme to všichni. Výsledkem by byla hromadná nehoda, pravděpodobně i zranění nebo mrtví.

Vsadím se že frajera brzo uvidím ve zprávách rozneseného po celé vozovce, na kusy, nebo zaparkovaného ksichtem o strom. Lituju spolujezdců, kteří s takovým kreténem sednou do auta. Kdo může předjíždět dvě auta a kamion do kopce, přes plnou čáru a do zatáčky, kam není vidět? A ještě ve Felicii?

Nejezděte jako hovada, vy hovada.