Podezřelých úmrtí po vakcíně je za 14 dnů stejně jako mrtvých s covidem.

Zatímco ve statistice mrtvých s covidem skončíte jen na základě pozitivního testu, pro uznání úmrtí po vakcíně je cesta mnohem složitější. Oficiální americký systém pro hlášení následků po vakcínách VAERS zachytí podle dlouhodobých dat jen 1% skutečných případů, ani největší optimisté mu nedávají víc než 10%. Kdybychom stejnou optikou nahlíželi na současné evidované počty úmrtí po vakcíně proti covid-19 v ČR, tak SÚKL jich k 10.8.2021 eviduje 103. V ideálním případě jich tedy ve skutečnosti bude víc než tisíc (10%), reálně víc než 10.000 mrtvých po vakcíně proti covidu (1%).

Přes veškerou propagandu, jsou čísla mrtvých s covidem v poslední době velmi nízká. Za poslední měsíc je to 15 lidí ve statistice mrtvých „s covidem“. Oproti tomu jsou tu hlášená úmrtí po vakcínách, která převyšují covidovou statistiku. Toho si všiml i Burešův iDnes, a zveřejnil relativně objektivní článek s informacemi, které se v době covidové nesmí. Proto byl obratem smazaný, přinášíme jeho původní obsah:

Podezřelých úmrtí po vakcíně je za 14 dnů stejně jako mrtvých s covidem

Za posledních 14 dnů bylo shodou okolností případů podezření na úmrtí následkem podání vakcíny proti covidu zhruba stejně, jako byl počet zemřelých s infekcí. Vyplývá to z nejnovějších dat Státního ústavu pro kontrolu léčiv a ministerstva zdravotnictví.

Údaje se týkají jen jednotek případů, nemusejí souviset v čase a nelze tak z nich vyvozovat žádné jednoznačné závěry. Statisticky lze však s ohledem na poslední měsíce uvést, že jsou oba trendy zhruba vyrovnané.

Mohou se i překrývat, ale jen částečně. Podle Ústavu zdravotnických informací a statistiky 71 procent lidí, kteří v červenci zemřelo s covidem, očkováno nebylo. A i tak u zbývajících 29 procent nemusela být reakce na vakcínu, ale úmrtí kvůli komplikacím způsobeným nákazou, která přišla náhodou ve stejném období, anebo kvůli jiné nemoci.

Podezření na úmrtí způsobeném reakcí na očkování proti covidu za předchozí týden – k 10. srpnu – bylo pět, o týden dříve čtyři. Celkově za 14 dní jich je tedy devět. V počtu úmrtí jsou zahrnuty i případy úmrtí na covid, které nastaly po aplikaci jak první, tak i druhé dávky vakcíny. Za stejné období přibylo podle statistik ministerstva zdravotnictví osm zemřelých s covidem.

SÚKL upozorňuje, že podezření jsou na vztah k očkování, časová souvislost rozhodně nemusí znamenat příčinnou souvislost. „Všechna hlášení, ve kterých je nahlášeno úmrtí, jsou důkladně hodnocena v rámci ČR a následně na celoevropské úrovni,“ dodává ústav.

Ministerstvo zdravotnictví ze své strany upozorňuje, že počet úmrtí v souvislosti s onemocněním po jednotlivých dnech zahrnuje všechna úmrtí lidí, které byly pozitivně testovány na covid metodou PCR a k jejichž úmrtí došlo v rámci hospitalizace či mimo ni.

Statisticky jsou zemřelí zahrnuti bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí. Mohli tedy zemřít na covid anebo s covidem jakožto další z většinou širšího výčtu nemocí.

S ohledem na fakt, že vykazování úmrtí má určité zpoždění oproti reálnému stavu z důvodu validace a uzavírání případů krajských hygienických stanic, se mohou denní záznamy zpětně měnit z důvodu průběžného doplňování, upozorňuje také resort.

SÚKL také za posledních 14 dní zaregistroval 420 podezření na jiné nežádoucí účinky vakcíny. Ve srovnání s až stovkami tisíc lidí, kteří ji podstoupili, tak jde o nepatrný zlomek. Většinou očkovaní popisují reakce jako horečku, zimnici, únavu, reakci v místě vpichu, příznaky chřipky a podobně.

Od začátku srpna se covidem nakazilo 1918 lidí a 1384 dalších se jich pro změnu vyléčilo. Počet hospitalizovaných se drží na úrovni více než 50 osob, z toho na JIP jejich množství mírně stouplo na středečních 15.

Původní článek se dá ještě najít díky archivu:
Podezřelých úmrtí po vakcíně je za 14 dnů stejně jako mrtvých s covidem