Poděkování Mádlovi, Procházkovi, Křetínskému, Tvrdíkovi a spol.

Fotbalová reprezentace dotáhla kvalifikaci na mistrovství světa k předpokládanému neslavnému konci, když po bezzubém výkonu prohrála v Belfastu se Severním Irskem 2:0. V duchu předchozích výsledků žádné překvapení. Jenom nebylo úplně fér, zchladit si po výsledku s Německem žáhu na fotbalových bafuňářích. Svůj nezpochybnitelný podíl na blbé náladě mají i memrdky v čele s Mádlem a Procházkou, zapomenout nejde ani na kabelku Křetínského, a pozadu nezůstává luftjarda Tvrdík. V takové společnosti se chuť na fotbal udržuje opravdu těžko, ať už by na hřišti nastoupila jakákoliv jedenáctka s jakýmkoliv trenérem. Naštěstí po preventivní dlouhodobé léčbě od českých fotbalových mediálních odborníků je každý další propadák jen očekávaný krok bez nějakých větších emocí.

Kdo je kdo?

Luděk Mádl • Šéfreportér Aktuálně.cz, sportovní novinář, který i pro svou náklonnost jednomu fotbalovému klubu už není schopný objektivity a nadhledu.
Pavel Procházka • Šéfredaktor Hattrick.cz, sportovní novinář, který i pro svou náklonnost jednomu fotbalovému klubu už není schopný objektivity a nadhledu.
Daniel Křetínský • Český miliardář, majoritní vlastník skupiny Energetický a průmyslový holding, a.s. (EPH), od roku 2004 vlastník fotbalového klubu AC Sparta Praha. Na podzim 2012 rozpoutal aféru s kabelou namířenou proti FC Viktoria Plzeň, jenže u soudu nepředložil žádné důkazy. Už tak zatuchlou atmosféru v českém fotbale ale i díky jím vlastněným médiím zasmradil dokonale.
Jaroslav Tvrdík • Podplukovník, politik ČSSD, v letech 2001-2003 ministr obrany, potom „za odměnu“ ředitel Českých aerolinií. V roce 2015 spoludojednal prodej fotbalového klubu SK Slavia Praha čínské společnosti China Energy Company Limited (CEFC), v klubu se stal předsedou představenstva. Samozvaný ochránce čistoty českého fotbalu bez potřebného morálního kreditu.