KORONAVIRUS jako novodobé náboženství. Uvěř nebo budeš prokletý.

V březnu 2020 jsme se hromadně podvolili rozhodnutí elit, které určili, co je pro nás nejlepší. I když s tím mnozí nesouhlasili, nebyly žádné větší protesty, a vzhledem k nepřehledné chaotické chiméře strachu ze SARS-CoV-2, se to snad dalo i pochopit. Pro někoho to vlastně byla jen dovolená za stoprocentní plat, pro jiné zvýšená starost o děti za snížený příjem, někdo to téměř ani nepoznal (kromě roušek) a jiný znatelně omezil práci nebo definitivně skončil s tím, co ho do té chvíle živilo. To všechno s vládním odůvodněním epidemie (resp. pandemie) koronaviru, která ale nesplňovala ani platná kritéria počtu nemocných na 100.000 obyvatel. Navzdory skutečnosti, že podobná opatření se nerealizovala v minulosti při epidemiích (pandemiích) obdobného průběhu.

Bohužel právě ta prvotní reakce je teď pravděpodobně hlavním hnacím motorem dalších opatření, která prostě musí být i dnes přehnaná, hromadná a masivní, protože se tím de facto legitimizuje postup dotyčných z března 2020. Dokážete si představit vlnu žalob a požadavků na odškodnění od všech podnikatelů, firem a celých odvětví, které karantény a podobné novodobé regulátory trhu odsoudily k živoření nebo ke krachu? Jedinou možnou strategií těch, kteří se na spuštění pandemie vědomě i nevědomě podíleli, je udržovat status quo. Prodlužování atmosféry stresu a strachu, obav o svůj život, na které samozřejmě bude velká část především zranitelných vždycky slyšet.

Přestože reálná čísla „škodlivosti“ koronaviru se opravdu dostávají na úroveň klasické chřipky, politicky je covid-19 neustále téma číslo jedna a nepřestává jednostranná mediální masáž. Když se podíváte do diskuse pod nějakým článkem o aktuální situaci ohledně covid-19, dřív nebo později nutně narazíte na téma konspirační teorie. Protože není přece možné, aby se realita zkreslovala celosvětově, někdo za tím musí stát, nad námi, a celé to řídit.

Bezpochyby jsou lidé a skupiny, co budou schopné využít koronavirus ve svůj prospěch. To není nic nového, ve všech krizích byli a budou poražení i vítězové. Znamená to automaticky, že za tím někdo stojí, virus je umělý, a celé to bylo připravené dopředu? Nemyslím si to. Vlastně je to spíš naopak. Vytvářením teorií o globálním spiknutí hodně autorů spolehlivě pohřbívá svá jinak dobrá data a zdroje informací o koranovirové infekci. Opravdu ne každý přijme tvrzení o tom, že George Soros, Bill Gates a Anthony Fauci devastují naše současné životy, jakkoliv to může být pravda.

Skutečný problém nastal až po přijetí opatření proti koranaviru. Vystrašení nemocní, kteří by jinak často vyleželi (jakoukoliv) virózu doma, se v některých státech nahrnuli hromadně do nemocnic. Prakticky všechny studie ohledně koronaviru přitom udávají jako důležité kritérium virovou nálož a délku působení. Těžko si představit ideálnější inkubátor než svého času nemocnici v Lombardii nebo NY.

Neustálý stres a strach živený bez skrupulí médii včetně „státní“ České televize se musí podepsat na zdraví společnosti. Izolace „rizikových skupin“ např. v domovech důchodců bez možnosti návštěv rodiny a to v období tří i více měsíců může být samo o sobě příčinou zhoršení zdravotního stavu. Odkládání preventivních návštěv u lékaře nebo v nemocnici z důvodu strachu před onemocněním kovidem je další dílek do skládačky. Děti prakticky půl školního roku bez kvalifikované výuky. Zdevastovaný přirozený sociální kontakt, dvoumetrové rozestupy jako zvyklost. Karanténa izolující lidí doma místo možnosti trávit čas venku a tím si zvyšovat přirozenou imunitu. Vynucené nošení roušek snižuje naši imunitu, nedovolí tělu reagovat na běžné patogeny a tvořit si protilátky. Kolik budoucích případů „s kovidem“ jde na vrub přijatým opatřením a kolik skutečné infekci?

O svém životě, o svém zdraví, si rozhodujeme především sami. Svým životním stylem, svou stravou, budováním přirozené imunity. Jestli si někdo myslí, že mu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (zpěvák Ken), premiér Andrej Babiš (profesionální slibovač agent Bureš), jeho mentální a PR spasitel Marek Prchal (guru Mára), epidemiolog Roman Prymula a jeho dcera Karolína Prymulová vydělávající na vakcinaci, nebo snad hygienička Jarmila Rážová, pro kterou byl do této chvíle hlavní problém oddělená kuchyně v restauraci, pomohou a mohou pomoc s tím, aby nebyl „kovid pozitivní“, tak potom good luck. Tady není o čem. Věř a víra tvá tě uzdraví. I takhle to klidně může fungovat. Jenom nevím, proč stejnou možnost víry odepírají i jinověrcům.

Fakt jsem sám na sebe nasraný, že teď reaguji na koronavirus. Dlouho jsem odolával a pouštěl to okolo sebe. Jenže ve chvíli, kdy zvůle menšinou volených a jimi jmenovaných ovlivňuje nejenom váš život ale i život vašich dětí, a to na úrovni, kterou si bylo těžké ne tak dávno i jenom představit, už není moc prostoru na to, „zůstat mimo“. Rozsah škod je už teď obrovský.všechno schované za koronavirus. Prakticky z veřejné diskuse zmizela jiná témata, a že jich Bureš s jeho stylem vládnutí negeneroval zrovna málo. Sekera je (zatím) zatnutá někam k půl bilionu sic!, o tom se Kalouskovi ani nezdálo.

Medicína prokazuje příčinnou souvislosti mezi patogenem a nemocí tzv. Kochovýmy postuláty:
1. Mikroorganismus musí být pozorován ve všech nemocných jedincích a v žádném zdravém.
2. Musí být izolován z nemocného jedince a vypěstován mimo něj v laboratoři v čisté kultuře.
3. Zdravý pokusný objekt musí po naočkování dostatečného počtu jedinců této čisté kultury onemocnět a vykazovat stejné příznaky onemocnění jako v bodě 1.
4. Z tohoto onemocnělého pokusného objektu musí být izolován mikroorganismus identický s tím, který byl pozorován a izolován v původním nemocném jedinci.

Zkuste si sami odpovědět, jestli platí výše uvedené, aby mohl být koronavirus vůbec uznaný jako nemoc.
Na to se nové náboženství neptá, stačí víra.

Přesvědčovat věřící nemá příliš smysl. Nicméně přísun informací z masmédií je tak neskutečně nevyvážený, že neuškodí přidat i jiný pohled na věc. Některé věci, které se tady postupně na téma koronavirus objeví, jsou od zastánců pohledu „z druhé strany“. Od lidí, doktorů, novinářů, politiků, kteří mají jiný názor na to, co se kolem nás v souvislosti s touto virovou infekcí děje, ale nedostávají prostor ve sdělovacích prostředcích. Často jsou jejich videa a příspěvky i cenzurovány a mazány na sociálních sítích jako Youtube, Facebook nebo Twitter. Někdy je hodně těžké uvěřit, kam až jsme se dostali…

Komu chybí zdroje a podklady k článku… když už jsem neodolal koronaviru, tak u toho (snad) nějakou dobu vydržím. Takže odkazy na zdroje najdete v dalších textech, které sem budu postupně dávat jako jednotlivé příspěvky. Co není zazdrojované, berte jak osobní názor, to se snad ještě pořád může…