Ivermektin funguje, mohl zachránit většinu lidí, musíme už konečně začít léčit.

MUDr. Ladislav Kukolík

MUDr. Ladislav Kukolík

Zatímco Ivermektin postupně nedoporučila (rozuměj zakázala) Evropská léková agentura (EMA) a pozadu nemohla zůstat ani Světová zdravotnická organizace (WHO), máme tady další příklad lékaře z praxe, který Ivermektin proti COVID-19 doporučuje. Emeritní primář oddělení intenzivní medicíny na prevenci a léčbu MUDr. Ladislav Kukolík v rozhovoru uvádí osobní zkušenost i naději, že tento lék umí ve velkém procentu případů nemoc porazit.

„Kdybychom léčili preventivně ambulantně Ivermektinem a Košickým protokolem, měli bychom velkou šanci porazit COVID-19. Do dvou tří týdnů by tady byl zásadní zlom“, MUDr. Ladislav Kukolík.

Podobně jako u nás, je Ivermektin i na Slovensku schválený pro používání, ale není nikde dostupný. Absurdní situace, kdy máme k dispozici funkční lék na COVID-19, po nátlaku části lékařů a veřejnosti se dosáhne i obecného schválení místního lékového regulátora (SÚKL), ale nikde se to nedostane do preventivního používání, které je pro lék Ivermektin doporučený. Takže dál zbytečně umírají lidé, kterým by mohl pomoc a měli by šanci na vyléčení. Potřebujeme Ivermektin dostat do lékáren pro běžné použití, aby mohl zachránit pozitivní na koronavirus. Musíme už konečně začít léčit.

„Když budeme používat Košický protokol s Ivermektinem, nebude umírat takové množství lidí, úspěšnost léčby se obrátí.“

Ivermektin a Isoprinosine. Kde koupit a jak používat léky na COVID-19?