Covid se zneužívá k protizákonnému nakládání s našimi právy. Tady končí právní stát.

Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka

Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka

Společnost se rozdělila na očkované a neočkované, testované a netestované. Jak se na dělení občanů dívá právo, rozebírá v rozhovoru pro CNN Prima News advokátka Jana Zwyrtek Hamplová. Ta připravuje s dalšími právníky ústavní stížnost s cílem zrušení Pandemického zákona, který porušuje Ústavu a naše ústavní práva.

„Vůbec už nejde o naše zdraví. Jde o to, aby bylo naprosto změněno nakládání s vašimi právy.“

Hysterie okolo covidu, včetně právních předpisů, je horší než vir sám. Kroutím hlavou nad logikou, nad nezákonností a nad tím, co jsme schopní okolo tohoto viru vymyslet. Už i to, jak se pracuje a komentují čísla, která jsou v podstatě mizivá, mě hlava nebere.

Důvod ke stížnostem a ke spoustě otázek vůči státu by měli mít neočkovaní i očkovaní. Ta plošnost a vydírání, že všichni se musíme očkovat, je v rozporu i s medicínou. Očkování se smrsklo na to, že chrání před těžkým průběhem, ale neplní nic, co se slibovalo. Ti lidé mohou znovu onemocnět, znovu mohou být nositelé nákazy, měli by se znovu testovat, což se sice politicky odmítá, ale lékaři říkají buď všichni nebo nikdo. Takže zklamané by měly být obě skupiny. Neočkovaní jak se s nimi nakládá, já tvrdím protiústavně, ti, co se očkovali, tak by měli kroutit hlavou, že nic z toho, se se jim slibovalo, není splněno. Obě skupiny by se měli spojit a měly by chtít po státu efektivní boj s tímto virem, který se skutečně hystericky přehání, a zneužívá se ho k protizákonnému a protiústavnímu nakládání s našimi právy.

Odmítám si připustit, že bychom tu vůbec mohli mít nějakou skupinu s menšími právy. Přijetím Pandemického zákona se tady pošlapává Ústava, pošlapává se úplně všechno. Váš zdravotní stav je věc veřejná, musíte hlásit svůj zdravotní stav každému uvaděči v kině, je to pro mě úplně nepřijatelná formulace. Naprostým zločinem je, že se dělají skupiny dětí ve školách, to je prostě segregace, která by nepřicházela před lety v úvahu. Pokud by stát přistoupil k ještě většímu diktátu, třeba povinnému očkování, to absolutně odmítám pro tento druh vakcíny. Pokud by stát přistoupil na to, že některá péče by se hradila a některá neplatila, to potom bychom mohli dojít k absurdním závěrům, že všichni kuřáci, protože si to sami způsobili, si musí platit péči, všichni co se nějakým adrenalinovým sportem poraní, si musí platit péči, to je absurdní úvaha.

„Začínají tady platit absurdní výklady práva, opravdu tady končí právní stát. Pokud stát ještě přitvrdí, přitvrdí i lidé, a vyjdou do ulic. Protože toto už není možné akceptovat.“

Aplikací Pandemického zákona se porušuje naše Ústava, naše ústavní práva. Už jenom to, že tady máme vyhlášený stav pandemické pohotovosti, když nejsou splněna ani základní primární čísla pro epidemii. Ta hysterie okolo tohoto viru je opravu nevídaná. Vůbec už nejde o naše zdraví. Jde o to, jde o to, aby bylo naprosto změněno nakládání s vašimi právy. Bohužel, takto to je.

 

Vyzýváme občany k odporu! Síla razí cestu, postavme se proti zdravotní diktatuře!