Covid je běžné infekční onemocnění, přiznal ministr Adam Vojtěch.

Mgr. Adam Vojtěch, MHA

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch to během jím vyhlášené pandemie koronaviru zjevně nemá jednoduché. Bývalý zpěvák už mnohokrát doplatil na svou neznalost problematiky a s tím spojenou nutnost spoléhat se na rady okolí. Ke všemu nad ním ještě sedí šéf, který si neváhá přivlastnit úspěchy a průšvihy bez skrupulí hodit na své podřízené. Naposledy duo Bureš & Ken předvedlo své maňáskové divadlo při oznamování změn v nošení roušek od 1.9.2020.

Odpovědnost přesto nese především Adam Vojtěch a jeho ministerstvo, jako hlásná trouba přijímaných restrikcí s přímým dopadem na snížení kvality života každého z nás, a u někoho i existenčních potíží. Je proto zajímavé, k jakým závěrům Vojtěch došel na brífingu MŠMT 18. srpna 2020 k nadcházejícímu školnímu roku. Téměř neuvěřitelně ministrova slova vyznívají v konfrontaci s jeho vlastním chováním během infekce koronaviru, kdy prakticky denně vydatně živil na tiskovkách hysterii, a poháněl média v jejím šíření.

Covid-19 je standardní infekční onemocnění stejné jako každé jiné. Jen se o něm pořád píše, a tak má dopad na duševní zdraví obyvatel.“ … „Je to skutečně o destigmatizaci a prezentaci toho onemocnění. Pokud to budeme prezentovat jako něco katastrofického, co ti lidé v zásadě budou brát, jako že jsou vinni za to, že se nakazili, to si myslím, že je zkrátka špatně.“ … „Já bych byl obecně rád, kdyby se o onemocnění méně psalo. Je to standardní infekční onemocnění, stejné jako jiná infekční onemocnění, takto se o žádném jiném onemocnění nepíše. A když se podíváte na všechny světové průzkumy, tak covid-19 má zásadní dopad na duševní zdraví obyvatel.“

Vážně pane ministře? Tak uvidíme jak dlouho Vám to vydrží do dalšího názorového veletoče…