Covid injekce mRNA nejsou vakcíny. Změnili definici, aby to prošlo, a dobře se prodávaly.

Častým argumentem zastánců očkování proti covidu je tvrzení, že vakcíny se přece používají běžně, pomohly nám vymýtit některé nemoci, očkují se povinně i malé děti a tak dále. Změní se jejich názor po zjištění, že mRNA vakcíny proti covidu nejsou ve skutečnosti vůbec vakcíny?

Peter Doshi, senior redaktor časopisu BMJ (dříve British Medical Journal) a profesor na University of Maryland School of Pharmacy: „Jsem smutný, že jsme jako společnost momentálně nasycení postojem „všichni ví”, který potlačil intelektuální zvídavost a vedl k samo-cenzuře“.

„Kdo tvrdí, že klinické testy prokázaly, že vakcína je vysoce efektivní a zachraňuje životy, se mýlí. Klinické testy tohle neprokázaly.“

Jak byste pohlíželi na nařizování covid vakcín, pokud bychom je nenazývali vakcíny? Co kdyby se těmto injekcím říkalo léky? Zde je ten scénář. Máme tento lék. A máme důkazy, že nebrání nákaze. Ani nezastavuje šíření viru. Ale má se za to, že tento lék snižuje vaše riziko vážného průběhu nemoci a úmrtí na covid. Brali byste si dávku tohoto léku každých šest měsíců, možná po zbytek svého života, pokud by to bylo třeba, aby ten lék zůstal efektivní? Nebrali byste si jen tento lék sami, ale podpořili byste předpisy, co nařizují, aby všichni kolem vás brali tento lék?

„RNA produkty, kterým všichni říkají vakcíny, se kvalitativně liší od standardních vakcín.“

Nebo byste řekli: Počkat chvíli. Pokud to je vše, co tento lék dělá, proč bychom nepoužili normální léky, které si bereme, když jsme nemocní a chceme se vyléčit? A proč byste ho nařizovali? Jen proto, že tomu říkáme vakcína, neznamená, že bychom měli předpokládat, že tyto nové produkty jsou jako všechny ostatní dětské vakcíny, které jsou povinné. Každý produkt je odlišný, a přesto lidé podporují nařízení něčeho, jen protože je to vakcína, a některé ostatní vakcíny jsou také povinné.

Jak uvedl člen vedení společnosti Bayer, mRNA injekce jsou genovou terapií, navzdory všem fact-checkerům, kteří tvrdí opak.

„My, jako společnost Bayer, podnikáme ten skok v buněčné a genové terapii, což je podle mě jeden z těchto příkladů. Snad v tom do budoucna uděláme pokrok. MRNA vakcíny jsou ve výsledku příkladem té buněčné a genové terapie. Vždy rád říkám, že kdybychom před dvěma lety dělali veřejný průzkum a ptali se lidí, jestli by byli ochotní si vzít genovou terapii a píchnout si ji do těla, nejspíše bychom měli 95% míru odmítnutí. Tato pandemie podle mě také otevřela oči mnoha lidí vůči inovacím takovým způsobem, který předtím možná nebyl možný.“
Stefan Oelrich, člen vedení a šéf oddělení farmaceutik ve společnosti Bayer AG, Německo

Zdroje:
Peter Doshi, PhD – Redaktor časopisu BMJ o absurditě covid nařízení & kritické zhodnocení covid očkování
MRNA injekce jsou genovou terapií, která se prodává jako „vakcíny”, aby si získala důvěru veřejnosti, říká Big Pharma