Cena za život

V dnešní době se v našem státě vyplácí žít vyrovnaný a bezkonfliktní život. Je dobré naučit se zvládat krizové situace s rozvahou, klidem a trochou toho zdravého rozumu, opačné chování by se totiž nemuselo vyplatit.

A to nemluvím o běžných hospodských rvačkách, nebo o běžných problémech se sousedy. Mluvím o tom co by se stalo, kdybyste se rozhodli takový problém řešit soudní cestou.

Nebudu předstírat, že institucím, jakými jsou soudy, dokonale rozumím, nebo že bych snad dovedl všechno zvládnout líp. I tak jsem ale po zběžném prostudování právních řádů několika států došel k závěru, že je český soudní systém tak trochu… v hajzlu. Možná se vám může zdát že jenom konstatuju fakta, ale mám rád když jsou podložena skutečností a důkazy.

Takže jsem se trochu prohrabal starými zprávami a našel dokonalý příklad: třiatřicetiletý žárlivý muž usmrtil svou bývalou přítelkyni (21), matku třech dětí z obavy, že by mohla v budoucnu žít s jiným mužem. (Zdroj: http://www.novinky.cz/krimi/177970-vrah-matky-tri-deti-jde-na-14-5-roku-za-mrize.html)

Mladou matku třech dětí může třemi bodnými ranami zabít snad jen emocionálně nestabilní, zmatený a zničený magor. Což takový čin neospravedlňuje. Spousta lidí každý den zažívá podobné pocity, ale nekončí to vraždou. Když se nedokázal se s podobnou situací muž vyrovnat, je pravděpodobné, že k podobné události dojde znovu. Zjevně není schopen normálního života se všemi jeho slastmi a strastmi.

Nebudu navrhovat tresty či řešení, od toho jsou tady jiní. Ale rozsudek mě vážně překvapil. Kolik? 14.5 let za mřížemi (s trochou štěstí méně, bude propuštěn za dobré chování) za jeden zmařený život a tři zkažené. Vzal matku třem dětem, které už nikdy nedostanou možnost s ní vyrůstat.

Snad nikdo nemůže tvrdit, že šlo o lásku. Posedlost je to pravé slovo. 14.5 let, cena za čtyři životy.