40% hospitalizovaných s covidem je plně očkovaných. Na JIP tvoří očkovaní třetinu.

Podle aktuálních dat je mezi nově nakaženými „s covidem“ v nemocnicích 40 procent pacientů s plně ukončeným očkováním. Na jednotkách intenzivní péče je jich s covid injekcí v těle třetina. Jsou to mainstreamem potvrzená čísla, takže skutečnost může být ještě o dost posunutá. Pro úplnost, hospitalizovaným je v průměru 75 let.

Je jen otázkou času, kdy se pro plné očkování budou uznávat jen 3 dávky injekce proti covidu. A potom třeba čtyři, pět, a tak dále. Kde je slibovaná tečka za koronavirem? Kde je slibovaná a provládními odborníky garantovaná účinnost vakcíny? Možná už začínáte chápat, že covidový fašismus bez odporu každého z nás sám od sebe neskončí. O zdraví tady opravdu nejde.

Plně očkovaných mezi novými pacienty přibývá, na JIP tvoří třetinu.

(iDnes, 14.10.2021)

Poměr plně očkovaných lidí proti covidu, kteří nově přibývají v nemocnicích roste. Nyní je jich okolo 40 procent. Míří také na jednotky intenzivní péče, kde tvoří mezi nově příchozími třetinu. Jde většinou o seniory, u nichž mohou vakcíny v čase ztrácet na účinnosti, pokud není příčinou jiná přidružená nemoc.

Zhruba čtvrtinu také dál tvoří nově nakažení koronavirem, kteří jsou po druhé, respektive první a zároveň konečné očkovací látce. (Zatím se neřeší třetí dávka).

K 11. říjnu 2021 bylo proočkovaných lidí v rámci denního nárůstu 319 z celkově 1345 infikovaných osob. Z 49 nově hospitalizovaných jich bylo 20 po druhé dávce, a z 16 čerstvě umístěných na JIP jich proočkovaných bylo pět.

Čísla jsou to malá, ale trend je zřejmý. Proočkovaným s covidem, kteří jsou hospitalizováni, je v průměru kolem 75 let. U řady starších seniorů tak podle všeho může ztrácet vakcína na účinnosti.

Ani dvě dávky hospitalizaci nezabrání. Třetinu lidí s covidem na JIP tvoří plně očkovaní.

(CNN Prima News, 14.20.2021)

Pandemie nadále nabírá na síle. V úterý znovu přibylo více než tisíc nakažených, zvýšil se navíc i počet hospitalizovaných. Podle dat ministerstva zdravotnictví necelou třetinu z 388 pacientů tvoří plně očkovaní. Ve vážném stavu na jednotce intenzivní péče (JIP) k 12. říjnu bylo 98 osob. Z nich 29 bylo plně očkováno. Imunolog Václav Hořejší však podotýká, že se nejedná o nic nečekaného.

Počet hospitalizovaných pacientů během jediného dne stoupl o 44 lidí. Z nich 25 bylo starších 65 let a 15 starších 75 let. Celkem bylo ke 12. říjnu registrováno 388 všech hospitalizovaných pacientů, zhruba o třetinu více než před týdnem. Podíl těch, kteří již mají očkování dokončené, však v poslední době roste.

Podle dat z 12. října třetinu pacientů v nemocnici s covidem tvoří právě lidé s dokončeným očkováním – celkem se jedná o 115 osob. Ve vážném stavu na JIP se nacházelo 98 osob, z nich téměř třetinu – 29 osob – tvoří lidé po vakcinaci.

Za úterý přibylo 1 511 osob s covidem. Ministerstvo zdravotnictví uvádí, že 359 z těch, kteří byli pozitivně testováni, byli plně očkováni. Jejich průměrný věk se pohybuje kolem 48 let. V kategorii lidí starších 65 let mělo pozitivní test 67 osob. Dosud za říjen po dokončeném očkování zemřelo 17 lidí.

Zdroje:
Plně očkovaných mezi novými pacienty přibývá, na JIP tvoří třetinu
Ani dvě dávky hospitalizaci nezabrání. Třetinu lidí s covidem na JIP tvoří plně očkovaní